Etnokultūros renginys ,,Eina saulelė aplinkui dangų”

Spalio 26 dieną ,,Kražantės” progimnazijoje viešėjo daug svečių iš kitų mokyklų –  Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos, Tytuvėnų gimnazijos, Kelmės ,,Aukuro” pagr. mokyklos, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos, Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos ir jos Vaiguvos Vlado Šimkaus skyriaus, ,,Kražantės” progimnazijos Liolių skyriaus.
       Lituanistės Asta Stulpinienė, Alma Paulauskienė ir Irena Kasparavičienė organizavo etnokultūros renginį ,,Eina saulelė aplinkui dangų”. 5-8 klasių mokinių komandos nemažai sužinojo apie tai, kas buvo svarbu mūsų senoliams: šventes, papročius, dievybes, buities daiktus. Mokiniai rišo šiaudinius reketukus, gamino vaško žvakeles, piešė baltiškus simbolius, dainavo, ieškojo senovinių mėnesių pavadinimų, tarmiškų žodžių ir kt. Protėvių skrynia pilna paslapčių!
     Pasak etninės kultūros ekspertės Virginijos Rudavičienės, etninė kultūra yra žmogaus suvokimas, kad jis gyvena čia ir dabar, savosios žemės ritmu po Kūrėjo delnu. Tai gyvenimas sprendžiant Kūrėjo mįslę: kas aš esu, kodėl aš čia. Aš – tai lietuvių kalba, žemė, tėvai, tikėjimas.