Respublikinis etnokultūrinis renginys „Eina saulelė aplinkui dangų“ 2022

Prieš mokinių rudens atostogas Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje vyko 5-8 kl. tradicinis respublikinis etnokultūrinis renginys „Eina saulelė aplinkui dangų“( organizavo lietuvių k. mokytojos: A. Paulauskienė, I. Kasparavičienė, A. Stulpinienė).
        Šiemetiniame renginys „Meilė savo artimui lietuvių tautosakoje“ susibūrė Pakražančio ir Tytuvėnų, Kražių Ž. Liauksmino  gimnazijų, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos, „Kražantės“ progimnazijos Liolių skyriaus, Jurbarko Naujamiesčio ir „Kražantės“ progimnazijos mokinių komandos bei jų mokytojos: J. Platakytė, R. Gedminienė, Z. Mačiulaitienė, A. Ševeliovaitė, S. Lukšienė, J. Bakutienė, A. Vaitkevičienė, A. Aginskaitė ir L. Dzimidienė.
        Žaidimo „Pas ką žiedas“ metu sudarytos mišrios komandos atliko 15 užduočių, susietų su papročiais, dainomis, raudomis, pasakomis, padavimais, patarlėmis ir jų šiuolaikinėmis versijomis. Pertraukos metu visi vaišinosi obuoliais, duona ir medumi. Renginio pabaigoje suskambo draugiškai dainuojama lietuvių liaudies daina „Eisva mudu abudu“, jai kanklėmis akomponavo muzikos mokytoja J. Jakubauskienė, o dalyviai ne tik dainavo, bet ir akmenukais mušė ritmą.
        Vaikai šiame renginyje sužinojo apie lietuvių tautosaką naujų dalykų, pagilino jau turimas žinias, susirado draugų, suprato, jog apie meilę dabar kalbama atviriau, o tautosakoje žodis „meilė“ retai minimas.
      „Kražantės“ progimnazijos direktorė Laima Simėnienė įteikė  padėkos raštus mokyklas atstovavusiems dalyviams ir juos ruošusioms mokytojoms. Palinkėjo turiningų rudens atostogų ir pakvietė šiame renginyje susitikti ir kitais metais.