ERASMUS+ projektas ,,Natūralūs gamtiniai sprendimai”

ERASMUS+ projekto ,,Natūralūs gamtiniai sprendimai” ( koordinatorė I. Sejūnienė) dalyviai iš Kelmės ,,Kražantės” progimnazijos( direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Seselskienė, mokytoja H. Markulė ir aštuntų klasių mokiniai – Gustė Gėdminaitė, Deimantė Valauskaitė, Mėta Mankevičiūtė, Meida Levickytė, Barbora Šedytė, Viltė Karpavičiūtė, Jokūbas Norvaišas, Nojus Vytautas Noreika.) viešėjo Italijoje-Soriano nel Cimino nuostabiame mieste.
Šis  projektas – puiki galimybė pažinti įvairias kultūras, kitų šalių žmones, bendrauti ir tobulėti.
       Neišdildomus įspūdžius paliko kelionė po vulkaninės kilmės bukmedžių girią. Gidas papasakojo apie itin vertingą ir saugomo miško ekosistemą. Taip pagilintos žinios apie ekologijos svarbą. Kražantiškiai projekto dalyviams papasakojo apie savo miestą Kelmę, „Kražantės“ progimnaziją  ir pristatė projektą apie durpes. Taip pat susipažino su italų bei portugalų paruoštais projektais. Visi drauge keliavo į Tenuta Sant'Egidio mišką. Dalyvaudami edukacijoje sužinojo apie įvairius miško gyvūnus ir ten klestinčią augmeniją. Neįkainojama patirtis buvo Ernesto Monaci mokykloje, visi klausėsi mokinių pranešimų, lektorės Ziguel paskaitos apie micro ir macro plastiko žalą mūsų planetai. Kražantiškiai kartu su kitų šalių jaunuoliais atliko eksperimentą, kurio metu aiškinosi ar piene yra plastiko. Su ekologiniu ūkininkavimo susipažinta ekologiškame ūkyje „Cupids“.
      Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokiniai, kartu su ERASMUS PLUS-NBS PROJECT dalyviais italais ir portugalais „bėgo“ per Romą dairydamiesi į visas puses! Nepaprastas senovinis miestas, žavintis antikos  palikimu.
      Saulės „nubučiuoti“, įspūdžių pilni, laimingi, papildę žinių bagažą, įgiję naujų draugų  grįžome į Kelmę.

Barbora Šedytė