2019-11-22 18:29
Meniu
Facebook
Facebook
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
dofE
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
eTwinningo
eTwinning
Mukis
BMT
Padėkos

Nuoširdžiai dėkojame pirmokų Jurgio ir Jokūbo bei trečiokės Elzės tėveliams Inai ir Mindaugui Kaminskams už progimnazijos aplinkos puošimui padovanotas tujas! Ir dar viena padėka  – tariame ačiū Jurgitai Seselskienei ir Andriui Seselskui už progimnazijos bibliotekai padovanotas knygas.


Vaizdai čiaPasaulis ant palangės

3b klasės mokiniai sėjo, sodino, daigino, laistė ir augino, tyrinėjo įvairias prieskonines daržoves, gėles: svogūnus, krapus, salotas, laiškinius česnakus, ridikėlius, rozmariną, raudonėlį, čiobrelį, mėtą bei narcizus ir serenčius. Mokiniai, dirbdami savarankiškai, padedami mokytojos D. Krumplienės, tėvelių bei socialinės pedagogės L. Kareivienės sužinojo, jog svogūnas kilęs iš Azijos, vėliau juos pamėgo graikai. Su svogūnais Graikijoje draugavo ir ten augusios salotos. Krapų pavadinimas kilęs iš slavų kalbų, laiškinis česnakas dažnai vadinamas tribuliu, o auga net Kinijoje. Lietuviškiausia daržove mokiniai išrinko ridikėlį, juokėsi iš Narcizo vardo istorijos, žemėlapyje surado serenčio tėvynę – Meksiką. Sužinojo, jog rozmarinai gerina atmintį, čiobrelių pavadinimas kilęs iš gr. thymus – jėga, drąsa, o raudonėliais italai gardina picas.


Vaizdai čia


Pavasarinės išvykos

Velykinių atostogų metu mėgstantys keliauti 8a klasės mokiniai (auklėtoja Alma Paulauskienė) gėrėjosi pavasarine gamta žygyje Dubysos ir Gryžuvos pakrantėmis. Savaitę anksčiau dalyvauta etnokultūros puoselėtojo Valdo Rutkūno surengtoje Jorės šventėje ant Burbaičių piliakalnio.


Vaizdai čia


Lituanistiniuose renginiuose

Balandžio mėnesį „Kražantės“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Alma Paulauskienė kartu su Kelmės r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Daiva Stoniene atstovavo Kelmės rajonui dviejuose respublikiniuose lituanistiniuose renginiuose – Lietuvių kalbos draugijos XIX suvažiavime Vilniaus universitete ir forume „Valstybinė kalba ir mokykla“, kuris vyko Lietuvių kalbos institute. Renginiuose aptartos lituanistinio švietimo, valstybinės kalbos prestižo ir kt. aktualijos.


Vaizdai čia


„Vibelift“

Balandžio mėnesį progimnazijos 7–8 klasių mokiniai ir mokytojos Alma Paulauskienė, Danutė Eitmantienė ir Alina Labanauskaitė dalyvavo Vilniaus „Siemens“ arenoje Socialinių mokslų kolegijos organizuotame pozityvios energijos festivalyje jaunimui „Vibelift“. Mokiniai klausėsi įkvepiančių žymių profesionalų, nusipelniusių žmonių pranešimų, dalyvavo konkursuose, klausėsi muzikinių pasirodymų.


Vaizdai čia


Kasmetinis pradinukų susitikimas „Kražantės“ progimnazijoje
 

Balandžio 24 d. Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencija ,,Noriu žinoti“. Sulaukėme svečių iš Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos, Telšių rajono Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos, Šilalės rajono Kvėdarnos Prano Liatuko pradinės mokyklos bei Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos. Malonu, kad konferencijoje dalyvavo ir mūsų rajono pradinukai iš Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijos.

Visus dalyvius eilėmis ir dainelėmis pasveikino mokyklos pradinukai, sėkmės darbe ir daug sužinoti palinkėjo Kelmės Kražantės progimnazijos direktorės  pavaduotoja Regina Dovidaitienė, Kelmės r. administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Irena Janušienė, konferencijos organizatorė Lina Šimkevičienė. Aktoriaus darbo paslaptimis su mokiniais dalijosi Kelmės mažojo teatro aktorius Modestas Vaitkevičius. Po įdomaus ir nuotaikingo aktoriaus pasakojimo dauguma vaikų užsinorėjo tapti aktoriais.

Konferencijos dalyviai pasiskirstę į grupes skaitė pranešimus apie savo krašto istoriją, nuveiktus darbus mokyklai ir Lietuvai, įžymias Lietuvos vietas, žymius žmones, garsinusius ir garsinančius Lietuvos vardą, klasėje atliktas apklausas ir padarytus tyrimus. Kai kurių vaikų pranešimuose buvo linksmai pasakojama apie klasės nuotykius, savo svajones.

Vėliau mokiniai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, kuriuos vedė ,,Kražantės“ progimnazijos mokytojai. Technologijų mokytojas Evaldas Antanaitis vaikus supažindino su  ,,Rankų magijos“ burtais,  technologijų mokytoja  Daiva Vaičiulienė atvėrė ,,Rankų meditacijos“ paslaptis. Smagu, kad praktinius užsiėmimus vedė ir mokinių tėveliai. Socialinė pedagogė Asta Trijonienė kartu su vaikais vaikščiojo po ,,Jausmų pievą“, o kartu su technologijų mokytoja Diana Baltrušaitiene dalyviai gamino ,,Gyvybės medį“. Veiklą mokytojams organizavo socialinė pedagogė Laima Kareivienė. Jos linksmas ir įdomus užsiėmimas priminė, kaip atsipalaiduoti padeda rašymas. Kiekviena mokytoja iš užsiėmimo išsinešė pluoštą laiškų.

Baigiantis konferencijai progimnzijos direktorė Laima Simėnienė pasidžiaugė vaikų nuveiktais darbais, padėkojo mokyklos mokytojoms už puikų konferencijos organizavimą.

Norisi tikėti, kad kasmetinė kelionė į ,,Noriu žinoti“ šalį yra įdomi, prasminga. Juk taip smagu pabūti kartu, pasidalinti savo nuveiktais darbais su savo bendraamžiais. Tikime, kad konferencija darbą pratęs ir kitais metais.

 

Pradinių klasių mokytoja Genovaitė Somaitė


Vaizdai čia


Mokyklų žaidynių trikovės prizininkai

          Gegužės 2 d. Tytuvėnų gimnazijos stadione vyko rajono mokyklų žaidynių lengvosios atletikos trikovės varžybos. Jų metu jaunieji sportininkai bėgo 30 m, šoko šuolį į tolį, metė kamuoliuką. Progimnazijos jaunųjų sportininkų komanda: Andrėja Krasauskaitė (3a kl.), Mykolas Gruška, Meida Levickaitė, Mėta Mankevičiūtė, Smiltė Trijonytė (4b kl.), Kamilė Andrulytė, Deimantė Simanauskytė, Ignas Baltrušaitis, Kasparas Eitmantis, Deividas Steponkus, Matas Samušas, Henrikas Šimkus, Nojus Bruožis (4a kl.), Augustė Gečaitė (5a kl.), puikiai rungtyniavo ir iškovojo 11 diplomų. Berniukų komanda šiose varžybose iškovojo I vietą, mergaitės – II vietą. Berniukų komanda įgijo teisę dalyvauti Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse varžybose. Mokinius treniruoja direktorės pavaduotoja Regina Dovidaitienė.


Vaizdai čia


Vokiečių kalbos konferencija

Tą pačią dieną vyko jau 3-oji vokiečių kalbos konferencija „Mein eigener Beitrag für die bessere Zukunft“ (Mano asmeninis indėlis į geresnę ateitį). Nuotaikingai konferenciją pradėjo 8a klasės mokinė Saulė Jankeliūnaitė, kuri savo daina pristatė temą „Musik –mein Leben“(Muzika-mano gyvenimas). Be to, Saulė kartu su J. Graičiūno gimnazijos  1 klasės mokine Dora Heynold ir „Kražantės“ progimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Nijole Vengeliene vedė konferenciją. Kitą pranešimą tema „Tätigkeit im Schülerparlament“(Veikla mokyklos parlamente) pristatė 8a klasės mokinė Gabija Bužinskaitė. Svečiai iš Vokietijos pasidžiaugė mokinių pristatymais, mokinių išsakytomis mintimis apie mokymosi ir užsienio kalbų svarbą gyvenime ir apdovanojo visus konferencijos dalyvius padėkomis ir piniginiais prizais.  

                                                                                                       N. Vengelienė


19-oji vokiečių kalbos šventė

Balandžio 12 dieną Kelmės  kultūros centre vyko jau 19-oji tradicinė vokiečių kalbos šventė. Šventėje, kaip ir kiekvienais metais, dalyvavo gausus būrys svečių iš Vokietijos, tarp kurių  pagrindiniai šventės rėmėjai baronas Wolfgang von Stetten su žentu, Erfurto paramos fondo ,,Kinder in Litauen" ir Aschaffenburgo paramos fondo ,,Jugend mit Zukunft" tarybos pirmininkas Wolfgang Gėrte su žmona, Vokietijos ambasados atstovai, Getės instituto Vilniuje Kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja, taip pat Kelmės rajono savivaldybės administracijos  atstovai. Šventės metu  Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis įteikė Johanesui Volfgangui Gėrtei garbės ženklą už aktyvią ir reikšmingą šviečiamąją veiklą Kelmės rajone, teikiamą finansinę paramą švietimo įstaigoms, tarptautinių ryšių ir bendradarbiavimo plėtojimą bei Kelmės vardo garsinimą Europoje.

Meninę programą šventei parengė 9 rajono mokyklos. Džiaugiamės gražiu „Kražantės“ 6-7 klasių merginų grupės pasirodymu, kurios atliko dainą „Kleine Europäer“(Mažieji europiečiai). Merginoms  šventei pasiruošti padėjo muzikos mokytoja Jolanta Jakubauskienė.

Šventės metu buvo įteikti apdovanojimai Kelmės rajono vokiečių kalbos konkursų nugalėtojams. Padėkas ir asmeninius apdovanojimus gavo 6b klasės mokinė Orinta Jankauskaitė ir 8a klasės mokinė Saulė Jankeliūnaitė, užėmusios antrąsias vietas savo klasių grupėje. Be šių apdovanojimų visi vokiečių kalbos rajoninių konkursų prizininkai dovanų gavo  kelionę į Klaipėdą, kur jų laukia turininga programa, t.y. ekskursija su gidu po senamiestį, apsilankymas delfinariume ir jūrų muziejuje ir kitos pramogos.


 Vaizdai čia


Nordplus Junior projekto dalyvių vizitas Lietuvoje

Kelmės „Kražantės“ progimnazija dalyvauja tarptautiniame Nordplus Junior projekte „Kūrybiškas žmogus moka rinktis“ (angl. Creative Activities Leading to the Best Choice in the Future). Šio projekto iniciatoriai – latviai. Dalyvaujančios šalys partnerės: Latvija, Danija, Lietuva.

Kovo 17-23 d.d. dvylikos aštuntokų komanda kartu su mokytojomis Alina Labanauskaite ir Irena Kasparavičiene organizavo antrąjį Nordplus Junior projekto dalyvių susitikimą ir veiklas. Projekto dalyviai buvo supažindinti su lietuvių kultūra – Kelmės kultūros centre šoko liaudiškus šokius, lino raižinio technika margino kiaušinius, Kelmės krašto muziejuje pynė juostas. Taip pat užsieniečiai sužinojo apie nuostabųjį Kelmės miestelį: aplankė įžymiausias vietas, vaikščiojo skulptūrų keliu, pabuvojo JIE bei KJC centruose, Mažajame teatre stebėjo generalinę repeticiją. Mokykloje svečiai mokėsi lietuvių kalbos, sužinojo daug naujų dalykų apie mūsų šalį, šoko bei dainavo. Taip pat projekto veiklos neapsiėjo ir be išvykų. Mokiniai iš trijų šalių vyko į Šiaulius, kur pamatė „Auksinį berniuką“, „Geležinę lapę“, „Laiptų galerijos“ parodas. Didžiulį įspūdį paliko Kryžių kalnas. Jaunimas neliko ir be pramogų – laiką leido boulinge. Keliavome ir į Tytuvėnus. Šios aktyvios ekskursijos metu aplankėme Tytuvėnų vienuolyną, Bridvaišio ežerą, apžvalgos bokštą ir regioninį parką.

Paskutinę dieną, po įspūdžių kupinos savaitės, draugiška kompanija mėgavosi kiekviena akimirka kartu: mokyklos kieme surengė pikniką, šoko diskotekoje, dainavo karaoke, komentavo pačių Lietuvoje fotografuotus vaizdus. Sulaukę gilios nakties atsisveikinome su išvykstančiaisiais iki gegužės susitikimo Danijoje, Rudkobinge.

  Gabija Norvaišaitė,

Kelmės „Kražantės“

progimnazijos

 8b kl. mokinė

Vaizdai čia                                                                                                          


,,The Best US Songs” III vieta

        Tytuvėnų gimnazijoje vykusiame rajoniniame angliškos dainos konkurse ,,The Best US Songs” 8a kl. mokinė Laura Krikštanavičiūtė (mokyt. Ilona Sejūnienė, Jolanta Jakubauskienė) užėmė III vietą!Puslapis 4 iš 65 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.00 - 11.45
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.05 - 13.50
7 pamoka 13.55 - 14.40
Atsitiktinė nuotrauka
Copyright © 2009-2014 Kelmės Kražantės progimnazija
2451634 Kelmės Kražantės progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor