2019-11-22 17:23
Meniu
Facebook
Facebook
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
dofE
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
eTwinningo
eTwinning
Mukis
BMT
,,Kino busas“

Spalio  24 dieną Kelmės ,,Kražantės” progimnazijos  4, 6, 7 kl. mokiniai dalyvavo kino edukacijos projekte ,,Kino busas“. Ketvirtosios klasės žiūrėjo vaidyvinį filmą ,,Tamsta  Varlis”, šeštokai stebėjo kino juostą ,,Pakeliui į mokyklą”,  o septintųjų klasių berniukai ir mergaitės  matė filmą ,,Arčiau debesų”. Mokiniai  filmus  aptarė ir analizavo su režisieriumi Andriumi Blaževičiumi.

                                                                                                               Asta Stulpinienė

Vaizdai čia


Pirmasis mokytojų susitikimas Soriano nel Cimino mieste, Italijoje

Pirmajame darbuotojų susitikime, kuris vyko Soriano nel Cimino, 2019 m. spalio 14–18 d., buvo baigtas pirmasis NBS (natūralūs pagrindiniai sprendimai) projekto darbuotojų susirinkimas. Svarbiausias šio projekto tikslas yra stebėti gamtą ieškant visuomenės sprendimų: priemonių tvarios urbanizacijos skatinimui, ekosistemos atkūrimui, prisitaikymui prie klimato pokyčių ir jų švelninimo ir rizikos valdymo ir atsparumo gerinimo. NBS kuria veiksmų modelius, leidžiančius derinti aplinkos poreikius su socialiniais ir ekonominiais poreikiais. Žaliosios miesto zonos yra pagrindinis miesto tvarumo ir piliečių gyvenimo kokybės šaltinis. Šios zonos įvairiais būdais keičia aplinkos kokybę: švelnina dirvožemio, vandens ir oro taršą, gerina miesto mikroklimatą ir palaiko biologinę įvairovę.

Septyni mokytojai iš penkių Europos šalių Graikijos, Lietuvos, Italijos,  Portugalijos bei Šveicarijos susitiko Soriano mieste, kad apsibrėžtų Europos programos tikslus ir būdus. Po ekskursijos po mokyklą prasidėjo koordinavimo darbai, kuriais remiantis buvo apibrėžtos šio projekto temos.

                      Kaip projekto dalyviai lankėmėsTusijos universitete Žemės ūkio fakulteto (DAFNE) susitikime, kur prof. Pelorosso pristatė savo projektą, susietą su mūsų pradėtu NBS. Po to vykome į Gallese miestą, į plastiko utilizavimo ir selekcijos įmonę ,,Mattucci“. Lankėmės vulkaninio ežero Viko gamtos rezervuare, kur dr.Sasso išsamiai papasakojo apie didelę šios vietovės geologinę vertę ir natūralią gamtos fauną, jos įvairovę. Darbas baigėsi suplanavus mokinių mobilumo kelionių datas. Be to, aptarėme mokinių mobilumo Soriano mieste mieste veiklas. Dalyvaudama projekto mainuose Kelmės ,,Kražantės“ progimnazija skatins „ekologiškos klasės“ sukūrimą – aptars klasės veiklas ir mokymąsi pagal parinktą metodiką. Mokytojai ir ekspertai parodys mokiniams vaizdo įrašus, paveikslėlius, atspindinčius vietinės ekosistemos kaitą, endemines rūšis. Mokysime mokinius suvokti biologinę įvairovę ir jos išsaugojimo svarbą, kad pasaulis taptų ekologiškesnis. Sukursime „eTwinning“ platformą, per virtualias erdves dalyviai bendraus mažoje grupėje arba individualiai, o mokiniai ir mokytojai prieš susitikimą galės parodyti ir aptarti pasirengimo darbus. Negalintys keliauti mokiniai komentuos darbus ir veiklą, paskelbtą eTwinning platformoje.

Pirmoji 5 mokinių ir 2 mokytojų išvyka 2020 m. kovo mėnesį į Torre Verdas miestą Portugalijoje.

Ilona Sejūnienė


Vaizdai čia


,,Šiurpių pasakėlių”

                             Prieš rudens atostogas mokinių parlamentas (direktorės pavaduotoja Jurgita Seselskiene) organizavo ,,Šiurpių pasakėlių” popietę 5-8 kl. mokiniams. Klasės šmaikščiai interpretavo visiems pukiai žinomas pasakas ,,Trys paršiukai”, ,,Pelenė”, ,,Gražuolė ir pabaisa” ir kt. Po to jaunieji aktoriai bei žiūrovai linksminosi diskotekoje.


Vaizdai čia


Spalio 10-oji – Pasaulinė košės diena

Košės dienos tikslas – keisti jaunosios kartos netinkamos mitybos įpročius ir formuoti  teisingą požiūrį apie sveiką gyvenseną.

       Visi mokiniai buvo kviečiami nesveiką užkandį pakeisti į košę. Prie košės progimnazijos valgykloje nuvingiavo ilgutėlė eilė.  Pamatėme, kad  vaikai košę tikrai mėgsta ir noriai valgo.

                   Siūlome kas rytą  jos skanauti.


Vaizdai čia


Mokytojų diena 2019

Spalio 4 dieną mokinių parlamentas, vadovaujamas direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jurgitos Seselskienės, išradingai  pasveikino mokytojus Tarptautinės mokytojų dienos proga.

Prieš pamokas  mokytojai turėjo pasitikrinti sveikatą ,,gydytojų” komisijoje, sudarytoje iš daugybės gydytojų:  šeimos, psichologo, traumatologo, okulisto, kardiologo, neurochirurgo. Po patikros visi ,,pacientai”  nukreipti  į improvizuotą, kvepiančią žolelėmis  ir relakso muzikos pilną, sanatoriją mokytojų kambaryje.

Mokytojus sveikino  mokyklos vadovai, tėveliai, seimo nario Juozo  Rimkaus  padėjėja  Janina Skeberdienė.

Mokytojų kolektyvas  visiems nuoširdžiai dėkoja už puikią, nuotaikingą šventę.

                  Asta Stulpinienė

Vaizdai čia


KARTAIS BĖGIMAS TURI PRASMĘ...

Rugsėjo 27 dieną mūsų mokyklos bendruomenė jau 6-ąjį kartą dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ organizuojamame SOLIDARUMO BĖGIME 2019. Visi bėgo tam, kad pasaulį padarytų geresne vieta gyventi – kartu šventė solidarumą ir rinko paramą tiems, kam jos labiausiai reikia.

Šių metų bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti bei padėti Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose gyvenantiems vaikams su negalia.

Per penkerius Solidarumo bėgimo metus surinkta parama padėjo tūkstančiams Lietuvos vaikų 47 organizacijos „Gelbėkit vaikus“  vaikų dienos centruose visoje Lietuvoje bei sukūrė daug pozityvių pokyčių ir už Lietuvos ribų. Zambijos Chikabuke miestelio bendruomenė džiaugiasi įrengtu medicinos punktu, Mikutos kaimo mokyklos vaikai – mokykliniais reikmenimis, o Rusijos okupuotose Luhansko ir Donecko srityse gyvenantys Ukrainos vaikai saugiai žaidžia Lietuvos vaikų ir organizacijos „Gelbėkit vaikus“ pastangomis įrengtose žaidimų aikštelėse.

Solidarumo bėgimą jau keletą metų iš eilės globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Šį kartą mes surinkome 255 eurus ir nubėgome daug kilometrų. Dėkojame visiems renginio dalyviams ir organizatoriams už prasmingą laiką kartu.! Džiaugiamės už mokinių savanorystę: Amirai Lindaitei ir Karolinai Iždonaitei už paramos rinkimą ir Vestai Dumskytei už įsimintinas nuotraukas.

                 Bėgimo organizatoriai: kūno kultūros mokytojai Sigitas Siliūnas ir Gintaras Strelkauskis, socialinė pedagogė Asta Trijonienė.Tyrėjų naktis 2019

Šiemet jau 15-ąjį kartą Europoje švenčiama Tyrėjų naktis. Renginys tradiciškai vyksta paskutinį rugsėjo penktadienį ir visuomenei atveria paslaptingas mokslo įstaigų bei tyrimų laboratorijų duris.

,,Kražantės progimnazijoje daug mokinių, kurie mėgsta tyrinėti ir eksperimentuoti.  Rugsėjo 27 dienos vakare į mokyklą skubėjo penktokai ir jų tėveliai, norintys dalyvauti Tyrėjų nakties renginyje, kurį organizavo Gamtos mokslų gabių vaikų mokyklėlės nariai ir jų mokytoja Ilona Sutkienė. Renginio metu buvo stebimi ir aptariami filmai apie kosmonautų kasdienybę kosmose, žaidžiami intelektiniai žaidimai. Gamtos mokslų mokytojos: Violeta Šniaukštienė (fizika),  Loreta Dukauskienė (chemija) ir Ilona Sutkienė (biologija) kartu su mokiniais demonstravo įvairius eksperimentus. Jaunųjų tyrėjų būrelio nariai stebino savo išradingumu ir  renginio svečius įtraukė į patyrimines veiklas.

Džiaugiamės, kad mokyklos nepamiršta ir renginyje noriai dalyvauja ir buvę mokiniai. Dėkojame  mokinių tėveliams už atvykimą ir dalyvavimą.             

   Ilona Sutkienė    

Vaizdai čia     


Europos kalbų dienos minėjimas

Rugsėjo 26 dieną ..Kražantės” progimnazijoje paminėta Europos kalbų diena, To renginio metu mokiniai ant sulankstytų lėktuvėlių rašė įvairių Europos kalbų pasisveikinimo žodžius ir piešė šalių vėliavėles. 

             Lėktuvėliai ir piešiniai, kuriuos kūrė mokinukai ir mokytoja Irena Sabaitytė eksponuojami progimnazijos antrojo aukšto fojė.

                                                                                                                            Asta Stulpinienė

Vaizdai čia


PASAULINĖ APLINKOS TVARKYMO DIENA

Rugsėjo 20 dieną visoje Lietuvoje minima „Pasaulinė aplinkos tvarkymo diena“.
Organizacija „Darom“ ėmėsi iniciatyvos būti šios iniciatyvos lydere pasaulyje ir organizuoti flashmob‘ą (sąspietį), kurio metu siekiama atkreipti visų dėmesį į aplinkos užterštumo problemą.

Mūsų mokykla kartu su 148 šalies mokyklomis prisijungė prie šios iniciatyvos. Klasės valandėlių metu mokiniai aptarė, kaip mes visi esame susiję su gamtos apsauga, sukūrė plakatus. Mokyklos kieme, susikibę už rankų į Gyvąją grandinę, prisiminė savo ilgametį indėlį švarinant Kražantės upės pakrantes ir pušyną. Pasidžiaugė, kad kasmet šiukšlių vis mažėja.

O kaip gi flashmob‘as be šokio? 3b klasės mokiniai pakvietė visus į bendrą ir smagų šokį.
Prasminga iniciatyva, gera nuotaika ir bendrystė – susibūrimas pasiteisino su kaupu!

Renginio organizatorės: Jurgita Seselskienė, Ilona Sutkienė, Lina Šimkevičienė, Asta Trijonienė, Dalia Balčiūnienė.


Asta Trijonienė

Vaizdai čia


Mokytojų stažuotė Vokietijoje pagal tarptautinį projektą Erasmus+ ,,United through musIC’’

Kelmės ,,Kražantės” progimnazijoje vykdomas ERASMUS +projektas ,,United through musIC’’, projekto veikos trukmė 2018-2020m.m.

           Rugsėjo 10-13 dienomis projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Ilona Sejūnienė ir muzikos mokytoja Jolanta Jakubauskienė buvo išvykusios į kvalifikacijos kėlimo stažuotę Vokietijoje, ten susitiko su projekto partneriais pedagogais iš Italijos,Vengrijos,Lietuvos ir Vokietijos.

          Mokytojos lankė ir stebėjo darbą pamokose, dalijosi darbo patirtimi, ieškojo idėjų, kurias galės pritaikyti savo darbe. Mokytojai lankėsi Pfalzinstitut für Hören und Kommunikation Augustin-Violet-Schule Frankenthal mokykloje,Frankenthal mieste Vokietijoje. Mokykloje mokosi vaikai, kurie turi klausos negalias.Tai specialiųjų poreikių mokykla. Stažuotės dalyvės  stebėjo, kaip atliekama ir fiksuojama tokių mokinių pažanga. Mokinių pasiekimų ir pažangos vertinimas – kriterijais grįstas ugdymosi ir mokymosi stebėjimas ir grįžtamasis ryšys, informacijos apie mokymosi procesus ir rezultatus rinkimas ir kaupimas, interpretavimas ir naudojimas mokymo ir mokymosi kokybei užtikrinti.

        Vizito metu mokytojos keliavo po šalį, pažino kultūrą bei tradicijas, tobulino kalbinius užsienio kalbų įgūdžius.
                                                                                                                             Ilona Sejūnienė

Puslapis 2 iš 65 < 1 2 3 4 5 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.00 - 11.45
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.05 - 13.50
7 pamoka 13.55 - 14.40
Atsitiktinė nuotrauka
Copyright © 2009-2014 Kelmės Kražantės progimnazija
2451594 Kelmės Kražantės progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor