2021-05-11 16:26
Meniu
Facebook
Facebook
Erasmus+
Erasmus+
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
http://www.krazante.kelme.lm.lt/images/dom.png
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
eTwinning
eTwinning
Mukis
BMT
Informacija dėl 5-8 klasių mokinių mokymosi

Informuojame, kad 6 klasių mokiniai kontaktiniu būdu mokykloje mokysis gruodžio 7–11 dienomis.

5, 7, 8 klasių mokiniai mokysis nuotoliniu būdu.

Pamokos vyks pagal pamokų tvarkaraštį patvirtintą 2020 m. rugsėjo 1 d.

Mokinių pavėžėjimas mokykliniu autobusu vykdomas įprasta tvarka.

Dėl tolimesnio ugdymo(si) proceso organizavimo informuosime vėliau.


„Knygų Kalėdos“

Artėja šventės ir visada norisi kuo nors pasidalinti su kitais. Gera žinia – šiemet Lietuvoje vyksta jau dešimtosios „Knygų Kalėdos“.

Mūsų progimnazijos direktorė Laima Simėnienė dalijasi savo mintimis apie skaitymą: „Ar šių dienų vaikai mėgsta skaityti knygas?  Atsakymų būtų įvairių.  O aš labai mėgau skaityti.  Net nežinau, kieno čia nuopelnas.  Nepamenu, kad tėvai būtų raginę skaityti, bet knygas ryte rydavau. Net ir naktį, užsiklojusi antklode ir pasišviesdama prožektoriumi, kad mama nematytų ir nelieptų miegoti. Pati įdomiausia ir paslaptingiausia  miestelyje vieta man, vaikui, buvo miesto biblioteka. Lankydavausi ten kiekvieną savaitę. Didžiausias džiaugsmas būdavo, kai bibliotekininkė leisdavo „dirbti“ – priimti ir duoti knygas skaitytojams. Labai pavydėjau klasės draugei, kurios mama dirbo knygyne ir ji galėdavo ne tik ten skaityti naujausias knygas, bet ir jas parsinešti namo. Šiandien sunku suvokti, kad jei norėjai nusipirkti gerą knygą, reikėjo turėti pažįstamą pardavėją (man tai buvo draugės mama), taip pat reikėjo išprašyti iš tėvų pinigų tokiam pirkiniui arba jų užsidirbti.

Skaityti patinka ir dabar, bet bibliotekoje nesilankau. Knygas perku. Perskaičiusi atnešu į mokyklos biblioteką. Daug knygų perku ir anūkams. Džiaugiuosi, kad šiandien jiems patinka skaityti ir kad perskaitytas knygas dovanoja savo klasės, mokyklos bibliotekoms.

Kiekvienais metais Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje stengiamės nupirkti vaikams naujausių knygų, prisijungiame prie respublikinės akcijos „Knygų Kalėdos“, kurios metu visi turime galimybę savo mokyklos bibliotekai padovanoti ir taip pat pasidalinti perskaityta knyga. 

Kviečiu ir Jus patirti tą pasitenkinimo jausmą, kai gali duoti, dalintis,  nelaukiant, kad gausi pats.“

Pakvieskime knygas į mokyklą ir mėgstantiems skaityti vaikams dovanokime „Knygų Kalėdas“! Laukiame Jūsų dovanojamų knygų mokyklos bibliotekoje.


„Jaunųjų tyrėjų diena“
Lapkričio 27 dienos popietę mokykloje vyko renginys „Jaunųjų tyrėjų diena“, į kurį rinkosi penktųjų klasių mokiniai, lankantys „Jaunųjų tyrėjų“, „Jaunųjų kraštotyrininkų“ būrelius bei Gamtos mokslų gabiųjų mokyklėlę. Jaunieji tyrėjai pasitikrino savo žinias protmūšyje, galvosūkių kambaryje, patyrė atradimo džiaugsmą eksperimentuodami biologijos, chemijos, fizikos (mokytojos Ilona Sutkienė, Loreta Dukauskienė) laboratorijose. Mikroorganizmų stebėjimas mikroskopu, spalvotų putų šou, savaime užsideganti skalelė, stebuklai su balionais ir daug kitų įdomybių sužavėjo jaunuosius tyrinėtojus. Mokiniai, atlikdami gamtos tyrimus ir apibendrindami jų rezultatus, mokėsi bendradarbiauti ir bendrauti. Jaunųjų tyrėjų laukė dar viena užduotis (mokytoja Danutė Eitmantienė) - fotografuoti tyrėjų dienos akimirkas ir tinkamai jas dokumentuoti siekiant fiksuoti įvykius, žmones. Turiningai praleista popietė baigėsi padėkų ir prizų įteikimu visiems tyrėjams, aktyviai dalyvavusiems renginyje.


Informacija dėl 5-8 klasių mokinių mokymosi

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos aštuntokų kūrybiniai darbai respublikiniame prevenciniame renginyje

„VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“

   

         Kelmės Kražantės“ progimnazijos 8a klasės mokiniai  – Dangė Leščinskytė, Amira Lindaitė, Karolina Iždonaitė, Vakarė Petkevičiūtė ir Domantas Saunorius atliko ir pristatė savo kūrybinius darbus Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos rengiamoms respublikinėms prevencinėms varžytuvėms „VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“ (dėl karantino vyko nuotoliniu būdu). Renginiui pristatė fotografijų koliažą „Emocijų kaukės“, kuris atskleidžia mokinių psichinės sveikatos raišką, gebėjimą atpažinti savo ir kitų emocijas bei pačių sukurtą vaizdo filmuką pagal pasaką „Kupriukas muzikantas“ (žinomos pasakos šiuolaikinė vaidybinė improvizacija, atskleidžianti patyčių, smurto temą).

Mokinius renginiui parengė lietuvių kalbos mokytoja Asta Stulpinienė ir socialinė pedagogė Asta Trijonienė.

Labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo progimnazijos komanda. Dėkojame jai už pareigingumą, darbštumą ir  drąsą kuriant vaizdo filmą, išsakant tvirtą savo nuomonę apie patyčias ir draugystę.


Vaizdai čia


Informacija 5 ir 6 klasių tėveliams

Informuojame, kad 5 klasių mokiniai lapkričio 16-27 dienomis mokysis mokykloje kontaktiniu būdu.

         Planuojama, kad 6 klasių mokiniai mokykloje kontaktiniu būdu mokysis lapkričio 23–gruodžio 4 dienomis.

         Pamokos vyks pagal pamokų tvarkaraštį, patvirtintą 2020 m. rugsėjo 1d.

         Mokinių pavėžėjimas mokykliniu autobusu vykdomas įprasta tvarka.


Informacija

Projekto „Kražantės“ progimnazija buria bendruomenę“ sėkmė

2016 metų spalio mėnesį Kelmės „Kražantės“ progimnazijos direktorė Laima Simėnienė mokyklos bendruomenei tarė žodžius: „Esame didžiausia rajono mokykla. Mūsų daug ir mūsų svajonė didelė. Padėkime jai išsipildyti“. Taip buvo paskelbta apie projektą „Kražantės“ progimnazija buria bendruomenę“. Projekto idėjos autorė ir koordinatorė – tuo metu direktoriaus pavaduotoja tapusi Jurgita Seselskienė, o vizualizacijos, projekto ir konkrečių techninių brėžinių autorius – profesionalus dailininkas Andrius Seselskas. Laisvoje mokyklos erdvėje buvo numatyta išskirtinė poilsio aikštelė ir sukurtas konkretus projektas. Kadangi progimnazija nuo seno garsėja kaip bendruomeniškumą skatinanti ir puoselėjanti mokykla, buvo siekta, kad šią aikštelę kurtų visa mokyklos bendruomenė: tėvai, mokiniai bei mokytojai.

Džiugiai pradėti pirmieji darbai tų pačių metų pavasarį, buvo organizuota ne viena talka. Atsinešę savo kastuvus, karučius ir, svarbiausia, gerą nuotaiką, gryname ore darbavosi mokiniai, mamos ir tėtės, mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai. Buvo sunku, teko patiems nukasti velėną, vežti žvyrą stilizuotai Kražantės upei žolyne, supilti čiuožinėjimo kalnelį. Bet juk kiekvienas suprato, kad kažkada ims ir vieną dieną su pasididžiavimu ištars: ,,Ir aš stengiausi, kad ši svajonė taptų tikrove!“.

Pagalbos buvo kreiptasi ne tik į tuo metu besimokančius mokinius ir jų šeimas, bet ir į mokyklą baigusius mokinius, aktyvius ir palaikančius tėvus, prašyta Kelmės krašto gyventojų materialinės paramos, nes tik susitelkę galėjome įgyvendinti šį projektą. Nebūtume apsiėję be rėmėjų. Nuoširdžiai dėkojame Arūnui ir Dianai Baltrušaičiams, Valentinai Armoškienei, Vaidui Sejūnui, Audronei Ispiryan, Kristinai Ilgauskienei, Laimai Simėnienei, Sauliui Mockui, Živilei Gaveikienei, Juozui Peleniui, Aušrai Čiudovienei, Saivai Labanauskienei, Audronei Palubinskienei, Stasiui Jokubauskui, Donatui Mušauskui, Mildai Bagdonavičienei už piniginius įnašus, o UAB „Račkausko Agrotech“ – už nemenką kiekį reikalingo žvyro.

Kai numatyti takeliai, simbolizuojantys upę, jau buvo ištiesti, o Seselskų šeima pagamino pavyzdinį suoliuką-raidę „A“, vėl prašėme pagalbos. Buvome sumanę iš nemažų raidžių formuoti užrašą KRAŽANTĖ, tad kreipėmės  į mūsų mokinių tėvelius, kurie turi suvirinimo aparatą ir galėjo pagaminti tokias raides, padėti įsigyti medienos, metalo. Ne vienas savaitgalis prabėgo gaminant suoliukus-raides įvairiose šeimose, kur kiekvienas narys dirbo išsijuosęs ir suprasdamas, kad jų darbą daug metų kelmiškiai matys progimnazijos kieme, o vaikai ir anūkai su pasididžiavimu galės sakyti – tai mano, mano tėčio, mamos, senelio ar kitų namiškių darbas. Andrius Meškauskas paties gaminamam suoleliui „K“ dovanojo metalą, rotariečiai Romas Šulys, Andrius ir Jurgita Seselskai gamino  suoliuką-raidę „R“ bei dovanojo medžiagas, Modesta ir Žilvinas Pobrėžai taip pat pagamino suolelį „Ž“ ir dovanojo medienos, Algirdas Sakalauskas suvirino net 3 suolelius („A“, „N“, „Ė“), kuriuos mediena „aprengė“ mokytojai Evaldas Antanaitis, Sigitas Siliūnas, Gintaras Strelkauskis, dar vieną suolelį „T“ finansavo Stasys Jokubauskas, o pagamino Alvydas Andrulis. Daug prisidėjo ir mūsų personalas – Juozas Žimkus, Algimantas Žimkus, Rimandas Dovidaitis, Albinas Mockus. O kur dar tiltelio gamyba!  Dar kartą džiaugiamės visais, skyrusiais savo pinigines lėšas bei laisvalaikį grožio kūrimui ir visos progimnazijos vaikų gerovei. Didžiuojamės tuo, kad sulaukėme tokio nuoširdaus palaikymo.

Simboliška, kad mūsų projektas „Kražantės“ progimnazija buria bendruomenę“ užbaigtas 2020-aisiais – Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtais Mokyklų bendruomenių metais. Pagrindinis tikslas Mokyklų bendruomenių metais – stiprinti Lietuvos mokyklų bendruomenes, įtraukiančias mokinius, tėvus, mokytojus bei kitus mokyklos darbuotojus, įgalinti šias grupes nuosekliai ir aktyviai dalyvauti mokyklos gyvenime, kurti dialogą tarp atskirų mokyklos bendruomenės grupių, taip ugdant bendrąsias kompetencijas, didinant pasitenkinimą darbu bei užtikrinant pozityvią emocinę aplinką.

Kaip ne vienas bendruomenės narys minėjo, kad projektas buvo sudėtingas ir sunkus, bet mes tai sėkmingai pamažu įgyvendinome. Šio projekto fizinį rezultatą galite apžiūrėti progimnazijos kieme iš Birutės gatvės pusės, na, o geros emocijos ir bendrystė liko kiekvieno širdyse. Sėkmė yra ir judėjimas estetiškai pilnavertėje aplinkoje, atspindinčioje mūsų mokyklos pavadinimą ir Kelmės akcentą – upę. Kaip kiekviena projekto akimirka turi savo nepamirštamą grožį, kaip kiekvienas mūsų turime svajonę, taip ir mums reikėjo susitelkti ir sėkmingai vieną iš svajonių įgyvendinti.

Alma Paulauskienė
Pranešimas dėl nuotolinio mokymosi

Informuojame, kad Kelmės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio nutarimu nuo 2020 m. spalio 15 d. (ketvirtadienio) iki spalio 23 d. ugdymo procesas 5–8 klasių mokiniams organizuojamas nuotoliniu būdu. 1–4 klasių mokiniai mokosi kontaktiniu būdu, lanko pamokas mokykloje, dirba savo klasėse. Nuo 2020 m. spalio 26 d. iki spalio 30 d. 1–8 klasių mokiniams – Rudens atostogos.

Neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai (būrelių veikla), Vaikų dienos centro, pailgintos darbo dienos grupių veiklos vykdomos nuotoliniu būdu.

Vildamiesi, kad šis sudėtingas laikotarpis ilgai nesitęs, linkime visiems būti saugiems ir sveikiems. Labai prašome supratingumo ir pozityvaus bendradarbiavimo su progimnazijos vadovais, mokytojais, klasių auklėtojais, pagalbos mokiniui specialistais. Esant bet kokiems neaiškumams kreiptis į progimnazijos vadovus.

 

    Direktoriaus pavaduotoja ugdymui,                                                          Regina Dovidaitienė

    laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas


Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis

Kelmės „Kražantės“ progimnazija dalyvauja projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“. Projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001. Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje: https://www.sac.smm.lt/prasidejo-projektas-mokyklu-aprupinimas-gamtos-ir-technologiniu-mokslu-priemonemis/

Projekto įgyvendinimo metu yra vykdomos šios veiklos:

1.                         Gamtos ir technologinių mokslų mokymo priemonių ir įrangos įsigijimas. Perkami mokymo priemonių ir įrangos komplektai atskirai 1–4 kl. ir 5–8 kl. mokykloms, kurios vykdo atitinkamas bendrojo ugdymo programas.

2.                         Gamtos ir technologinių mokslams mokyti įsigytų mokymo priemonių ir įrangos panaudojimo ugdymo procese metodikų parengimas.

Projektui įgyvendinti skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos. Projektą inicijuoja ŠMM. Projektą vykdo ŠAC kartu su partneriais (savivaldybėmis, švietimo centrais, aukštojo mokslo įstaigomis ir pan.). Projekto trukmė: 28 mėn. (2017 m. kovo 22 d. – 2021 m. kovo 31 d.).

Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins progimnazijos veiklos efektyvumą.

Projekto „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ gautų priemonių nuotraukos


Puslapis 2 iš 75 < 1 2 3 4 5 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.00 - 11.45
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.05 - 13.50
7 pamoka 13.55 - 14.40
Atsitiktinė nuotrauka
Copyright © 2009-2014 Kelmės Kražantės progimnazija
2910345 Kelmės Kražantės progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor