2018-11-13 22:13
DofE

,,Kražantės“ progimnazijos DofE programos dalyviai mėgaujasi šilto rudens spalvomis ir kelia veiklų tikslus! The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE apdovanojimai) yra pasaulyje gerai žinoma jaunimo mokymosi iš patirties programa, ugdanti atsakingus piliečius ir suteikianti praktinių įgūdžių.

L. Kareivienė

Penktokai Klaipėdoje

5 a ir 5 b kl. (mokyt. R. Navakauskienė, G. Mikalauskienė) vyko į Klaipėdą, kur aplankė konditerijos fabriką „Roshen“, o Kalvystės muziejuje pasigamino po baltišką papuošalą. Mokiniai pabuvojo ir Pilies muziejuje.

Eina saulelė aplinkui dangų 2018

Spalio 24 dieną Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje vyko kasmetinis tradicinis etnokultūrinis renginys „Eina saulelė aplinkui dangų“, kurį organizavo „Kražantės“ progimnazijos mokytojos: I. Kasparavičienė, A. Paulauskienė, A. Žičkienė.

Šiame renginyje dalyvavo devynių Kelmės rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai iš  „Aukuro“, Vidsodžio, Liolių, Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinių  mokyklų penktų – aštuntų klasių, vadovaujami J. Šiukšterienės, A. Vaitkevičienės, J. Venckienės, A. Aginskaitės, L. Dzimidienės ir Tytuvėnų, Kražių Žygimanto Liauksmino, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio, Pakražančio gimnazijų mokinukai, paruošti R. Gedminienės, J. Padskočimienės, J. Bakutienės, L. Brajinskienės, L. Sadauskienės, L. Baranauskienės bei „Kražantės“ progimnazijos I. Kasparavičienės mokomi berniukai ir mergaitės.

Komandos, sudarytos iš keturių įvairių mokyklų mokinių, šiemet prisiminė lietuvių kalendorines šventes, gilino žinias apie tautos tradicinę kultūrą, suvokdami, kad būtina išsaugoti pagrindines senąsias savo tautos tradicijas, ritualus bei papročius ir nepamiršti bei atgaivinti jau primirštas ir mažiau žinomas šventes. Mokiniai galvojo, spėliojo, tarėsi ir atsakinėjo į klausimus apie įvairių metų laikų šventes. Ypač visus nudžiugino mokyklų komandų parengti pasirinktų švenčių teatralizuoti tradicijų pristatymai, kurių metu buvo dainuojama, žaidžiami rateliai- žaidimai, vaidinama, deklamuojama ir pasakojama.

Mokiniai sužinojo jiems dar negirdėtų švenčių papročių, nuoširdžiai bendravo, paskanavo obuolių, džiugios nuotaikos išvyko į savo mokyklas linkėdami vieni kitiems ir vėl susitikti kitų metų etnokultūriniame renginyje.

Asta Žičkienė

Dailės akademijoje
            8 a klasės mokiniai lankėsi Vilniuje. Čia jie dalyvavo profesinio orientavimo projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ ir susipažino su amatų technologijomis. Bernardinų bažnyčioje vyko teorinė paskaita, o Vilniaus dailės akademijos Paminklotvarkos katedroje aštuntokai praktiškai pamatė ir išbandė restauratoriaus darbo vingrybes. Vėliau mokiniai aplankė svarbesnius senamiesčio objektus bei lankėsi naujai atidarytame Mo muziejuje. Mokinius lydėjo auklėtoja Alma Paulauskienė ir logopedė Irena Dargienė.
            A. Paulauskienė

Vaiduoklių šventė

Mokiniams įdomi Vaiduoklių šventė, atėjusi iš kitų Europos kultūrų. Tad progimnazijoje paskutinę mokslo dieną prieš rudens atostogas buvo galima apžiūrėti parodą „Moliūgai linksmai“, kurios iniciatorius – mokinių parlamentas. Daug puikių eksponatų pateikė jų autoriai  – 1–8 kl. mokiniai, tėveliai ir mokytojos. Taip pat Helovyno fantazija atsiskleidė puošiant kabinetus. Visos klasės apdovanotos padėkomis. Už atsiųstas gražias nuotraukas dėkojame direktoriaus pavaduotojai ugdymui ir mokinių parlamento vadovei Jurgitai Seselskienei.

A. Paulauskienė

Kvadratas

Spalio 23 d. progimnazijoje vyko kvadrato varžybos. Varžėsi dvi ketvirtokų klasės. Pergalę pavyko iškovoti 4 b klasei. Varžybas organizavo ir joms teisėjavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir sporto būrelio vadovė Regina Dovidaitienė.

Bandymai

Mūsų ketvirtokai (mokytoja Laima Antanaitienė) atlieka bandymus „Kražantės“ progimnazijos gamtamokslinio ugdymo centre. Šį kartą mokiniai stebėjo tirpias ir netirpias medžiagas.

Padėkime gyvūnams

Visą savaitę „Kražantės“ progimnazijoje vyko Pasaulinei gyvūnų dienai skirti renginiai. Mokiniai rodė filmukus ir pateiktis apie savo augintinius, piešė piešinius, rengė gyvūnų nuotraukų parodėles.

Jaunųjų tyrėjų būrelio ir gamtos mokslų gabiųjų mokyklėlės nariai pakvietė mokyklos bendruomenę dalyvauti savaitės paramos akcijoje „Padėkime gyvūnams”.
           Akcijos rengėjai dėkoja visiems padėjusiems gyvūnėliams, atnešusiems maisto, priežiūros priemonių, žaislų. Parama jau pasiekė Šiaulių gyvūnų globos namuose priglaustus benamius šuniukus ir katytes.

Ilona Sutkienė

Rudenėlio spalvos

Pradinių klasių mokytojų metodinė grupė organizavo popietę ,,Rudenėlio spalvos“ 1–4 klasių mokiniams. Pasigėrėkime gražiais rudeniškais vaizdais (nuotraukų autorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Seselskienė).

Susitikimas su senjorais

Neseniai skambutis paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Nespėjome apsidairyti, o jau ir spalis, artėjanti Mokytojų diena. Artėjant šiai šventei mokytoja Lina Šimkevičienė kartu su jaunaisiais maltiečiais jau ne pirmus metus pakviečia į svečius Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokytojus senjorus. Šiais metais jų būrys buvo ypač gausus – net 10 buvusių mokytojų lydimi noro susitikti atskubėjo į mokyklą. Senjorus pasitiko šnekūs, linksmi, gerai nusiteikę progimnazijos mokinukai. Jie pasveikino svečius eilėraščiais ir vaikiškomis dainelėmis. Susitikti su buvusiais mokytojais panoro ir mokyklos direktorė Laima Simėnienė. Smagu buvo vėl pasimatyti, maloniai pasišnekučiuoti, prisiminti linksmus nutikimus. Senjorės džiaugėsi  puošniomis modelino sagėmis, kurios buvo gaminamos kartu su technologijų mokytoja Daiva Vaičiuliene. Pasidaliję įspūdžiais, mokinių lydimi svečiai vaikščiojo pasikeitusiais mokyklos koridoriais, lankėsi klasėse, kuriose anksčiau dirbo.  Džiugu, kad mokytojos per ilgus darbo metus nespėjo išdalyti visų šypsenų, šiltų žvilgsnių, noro bendrauti. Buvo smagu vėl susitikti, pabūti kartu. Buvę mokytojai visada yra ir bus laukiami savo mokykloje. Iki naujų susitikimų!

Genovaitė Somaitė

Puslapis 2 i 57 < 1 2 3 4 5 > >>