2021-07-31 21:32
Meniu
Facebook
Facebook
Erasmus+
Erasmus+
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
http://www.krazante.kelme.lm.lt/images/dom.png
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
eTwinning
eTwinning
Mukis
BMT
Būsimųjų Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokinių tėvelių dėmesiui
Žingsnių iššūkis

Žingsnių iššūkis

 

Visą vasario mėnesį Kelmės „Kražantės“ progimnazijos žygeivių būrelio nariai, mokytojai, kiti mokiniai kartu su šeimos nariais jungėsi prie nemokamo žingsnių iššūkio „Eitinis“.

Jo organizatorės mokykloje – socialinė pedagogė Asta Trijonienė ir mokytoja Alma Paulauskienė, o projekto iniciatoriai yra Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, mobilioji programėlė #walk15 ir programavimo partneriai UAB „Kirotech“. Pagrindinė idėja – būkime sveiki ir žingsniuokime kartu. Nuotolinio mokymosi ir darbo metu daug laiko praleidžiame nejudriai, todėl mieste ir jo apylinkėse buvo pilna intensyviau vaikščiojančių kražantiškių.

Sakoma, kad kelionė gali būti vertingesnė už patį jos tikslą, kad galime keliauti ne tam, kad kur nors nukaktume. Kartais ėjome dėl paties ėjimo, kuris gerina nuotaiką, išvalo neigiamas mintis ir padeda sustiprėti, o kartais gimtąjį miestą, jo apylinkes pamatydavome kitaip. Šiuo eitiniu iššūkiu norėta priminti, kad ir mūsų dvasia turi nesustoti, nuolat tobulėti, puoselėti viltį.

 „Eitinis“ – keistas, negirdėtas žodis? Apsilankykite lkz.lt (Lietuvių kalbos žodyne).  Sugalvojome žingsnių iššūkį be jokio plano (jis tik tarp kitko – kartą ar daugiau apeiti Lietuvos pasieniu 1714 km). Džiugino dalyvių entuziazmas. Programėlėje #walk15 skaičiavome žingsnius, vertėme juos į kilometrus ir, matydami vieni kitų rezultatus, varžėmės tarpusavyje. Kažkam suplyšo batai, kažkas pasiekė asmeninį žingsnių rekordą ar suprato, kaip smagu praleisti 2–4 valandas užmiesčio keliukuose, miške, o ne miesto gatvėse. Nuotraukose fiksavome savo žygių akimirkas, o tai buvo įvairus paros metas – ankstyvas rytas, vidurdienis, vėlyvas vakaras. Galime pasakyti, kad vasario mėnuo buvo puikus – nepakartojamai graži žiema, ateinantis pavasaris ir patirti įspūdžiai! Į šį aktyvų žingsniavimą įsitraukė vis daugiau Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokinių ir mokytojų, nemažai jų dalyvavo ir be registracijos programėlėje. Smagu, kad mokyklos direktorė Laima Simėnienė šią idėją palaikė ne tik morališkai, bet ir nužingsniavo nemažai kilometrų. Ne kartą prasilenkdami kelyje vieni kitus sutikome ir vietoje pasisveikinimo „Labas“ tarėme „Eitinis“. Paskutinę savaitę pasiryžimas ir kilometrų kiekis sparčiai augo, pirmasis trejetukas keitėsi vietomis vos ne kas valandą. Dalyvių nueiti kilometrai svyravo nuo 10 iki 36. Per keturias savaites mes visi nužingsniavome virš 6 295 837 žingsnių.

Pirmąją vietą per mėnesį nuėjusi 594345 žingsnių užėmė 7b klasės mokinė Augustė Gečaitė. Pasak nugalėtojos, sužinojus kilo didelis noras sudalyvauti žingsnių iššūkyje. Pirmomis dienomis skaudėjo kojas, nes nebuvo pratusi tiek daug judėti, bet sau tarė, kad nepasiduos. Kiekvieną dieną vaikščiodavo po 4–7 valandas. Dažnai nebuvo tiek laiko,  nes reikėjo ruošti pamokas, dalyvauti būreliuose. Augustė pataria vaikščioti tris kartus per dieną –ryte, vakare ir per pietus. Šaunioji septintokė sako, kad kiekviena ėjimo diena buvo vis kitokia – sutiko stirną, šuniukus, savo bendražygius. Prieš finišo dieną pradėjo vaikščioti nuo 7 val. iki vėlaus vakaro. Augustės nuomone, toks iššūkis rekomenduotinas kiekvienam mokiniui pagal jo jėgas, tikrai verta pabandyti. Antrosios vietos nugalėtoja mokytoja Alma Paulauskienė sako, kad vaikščiojimas jai ne naujiena. Ji yra dalyvavusi įvairios trukmės ir įvairių organizacijų žygiuose, bet šįkart pritrūko laiko. Kasdienis įprotis bent porą valandų judėti teikia didžiulę naudą sveikatai. Pasirinkusi tolimesnį maršrutą mėgsta klausytis muzikos ir tinklalaidžių. Trečiosios vietos laimėtojas mokytojas Gintaras Strelkauskis savo pavyzdžiu užkrėtė ne vieną mokinį gyventi aktyviai.

Norisi pasidžiaugti ir žingsnių iššūkyje dalyvavusiomis šeimomis. Puikių rezultatų pasiekė 6b klasės mokinė Brigita Butkutė, Sandra ir Vaidotas Vaitkai (4, 5, 8 vietos). Brigita ir jos šeima sako, kad tai tapo tiesiog kasdieniniu įpročiu. Labiausiai patiko pasivaikčiojimai po pamokų ir vakare, nes taip buvo galima pailsėti po dienos darbų ir kitų dalykų. Daug kilometrų nuėjo Reda Mačiūnė ir Nojus Jurgėlas (7, 9 vietos), Asta Trijonienė ir Smiltė Trijonytė (6, 13 vietos; kartu vaikščiojo ir tėvelis Ramūnas).

Aktyvūs buvo ir kiti kražantiškiai: mokytoja Nijolė Šaltmerienė, sveikatos priežiūros specialistė Lina Andrijauskienė ir mokiniai Austėja Gailiūtė, Vilius Čerkauskas, Pusnė Stončiūtė, Karina Karvelytė, Meida Levickaitė, Eglė Rimkutė, Urtė Marija Laurinavičiūtė, Tautginė Paulauskaitė, Orinta Kančelkytė, Kristupas Andrulis, Roberta Radavičiūtė, Kamilė Fetingaitė, Žemyna Buitvydaitė, Emilis Šaulys, Vesta Dumskytė, Austėja Purvineckaitė, Orinta Gaurilovaitė, Adelija Užkurytė.

Džiugu, kad savo pavyzdžiu užkrėtėme ir kitas progimnazijos klases, kurios kūrė savo iššūkius ir skaičiavo nueitus žingsnius. Toks judrumas nieko nekainuoja, bet nauda didžiulė. Dėkojame visiems dalyviams, tikimės, kad jūsų aktyvumas paskatins ir kitas bendruomenes susikurti tokius iššūkius.


Alma Paulauskienė, Asta Trijonienė


Įsakymas dėl 1-8 klasių mokinių ugdymo nuotoliniu būdu

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos direktorės L.Simėnienės 2020 metų veiklos ataskaita
Gražių artėjančių švenčių

„Skaitymo vakaras“

„Kas skaito knygas, tam netrūksta geriausio draugo ir išmintingo patarėjo“ (Sokratas).

 

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje rugsėjo–lapkričio mėnesį pradinėse klasėse vyko knygų skaitymo varžytuvės. Daugiausia knygų perskaitę mokiniai gruodžio 8 d. dalyvavo progimnazijos renginyje „Skaitymo vakaras“, kurio tikslas – netradicinių skaitymo skatinimo būdų plėtojimas. Renginys organizuotas „stotelių“ metodu.

                      Renginio pradžioje progimnazijos direktorė dalinosi prisiminimais apie vaikystėje skaitytas knygas. Vėliau klasių komandos pagal parengtus stotelių maršrutus ,,keliavo“ į knygų pasaulį.

                      Pasakų kūrimo dirbtuvėlėse „Kūrybos žiedai“ pradinukai buvo kviečiami pakeliauti po pasakų karalystę. Prisiminė savo įsimintiniausius pasakų herojus. Dalinosi mintimis, kas gali nutikti tik pasakose. Atliekant užduotis vaikai tapo pasakų herojais. Tradicinius pasakos herojus pakeitė savo sugalvotais ir taip sukūrė naują netradicinę pasaką.

Laboratorijoje „Knygos kelias“ mokiniai tapo „gydytojais“. „Ligoniai“ buvo knygelės, kurias turėjo apžiūrėti, aprašyti ,,diagnozes“ ir „pagydyti“. Šioje stotelėje mažieji skaitytojai buvo mokomi pagarbiai elgtis su knygomis, jas tausoti.

Skaitymo lenktynėse „Skaityti smagu būryje savų draugų“ pirmiausia buvo padarytas „apšilimas“, kad geriau sektųsi skaityti drauge. Mokiniai „pamatavo“ savo skaitymo tempą, skaitydami pasaką, suskaičiavo, kiek žodžių perskaitė per minutę. Po to visi kartu skaitė neįprastą knygą, kuri buvo susukta į ritinį.

Stotelės „Paskaitykime kartu: aš, tėveliai ir knyga“ sustojimas buvo mokinių namuose. Vaikai kartu su tėveliais vakarais skaitydavo knygas, skaitymo akimirkas fiksavo nuotraukose.

Renginį mokiniai užbaigė vakaro refleksija „Pro knygos langą“. Įsimintiniausia buvo sakyti „Jaunojo skaitytojo priesaiką“. Skaitymas mokiniams teikė malonumą, praturtino emocijas ir dvasinį pasaulį. Už aktyvų knygų skaitymą mokiniai apdovanoti knygomis ir padėkomis.

Renginį ,,Skaitymo vakaras“ organizavo pradinių klasių mokytojų metodinė grupė.

 

 

                                                         Pradinių klasių mokytoja metodininkė Milda Bagdonavičienė

Vaizdai čia


Jaukus ir šiltas Kalėdų laukimas „Kražantės“ progimnazijoje

Gruodžio mėnesį Kelmės Kražantės“ progimnazijos bendruomenė laikydamasi visų Covid-19 karantino reikalavimų  susitelkė prasmingiems, džiugiems Kalėdų laukimo darbams. Net nuotolinio mokymo ribojimai nesutrukdė išradingos veiklos ir dosnaus dalijimosi mokykloje.
         Ant advento vainiko nupinto progimnazijos pavaduotojos ugdymui J. Seselskienės ir R. Dovidaitienės įžiebus pirmąją advento žvakės liepsnelę progimnazijoje kasdien vis daugėjo kalėdinių papuošimų ir simbolių. Antrojo aukšto langus bei fojė karpiniais papuošė mokytoja I. Sabaitytė ir D. Vaičiulienė. Kaip ir kasmet veikė kalėdinės dirbtuvės
Papuoškime mokyklą kartu“. Šiemet jose kūrybiškai plušėjo pradinukai ir jų mokytojos bei logopedė I. Dargienė, taip pat specialioji bei socialinė pedagogė M. Liaugodienė ir A. Trijonienė. Visos mažųjų mokinukų klasės ir pailgintos dienos grupės vaikai (mokytoja S. Andrulienė) gamino eglutes iš pušų šakų, kankorėžių, plunksnų, mezginių. Iš jų kompoziciją  pirmojo aukšto fojė sukūrė mokytoja padėjėja A. Ralovecienė. Visiems puošusiems progimnaziją maloniai padėjo mokyklos aptarnaujantis personalas (J.Žimkus, R. Dovidaitis, A. Mockus, L. Valčiukė). Jų draugišką pagalbą jautė ir mokinukai, ir mokytojai, ir mokyklos administracija. Švenčių metu džiugino visos progimnazijos bendruomenės noras ir ryžtas, susitelkimas kuriant šventinę kalėdinę nuotaiką.
           Vyresniųjų klasių mokiniai, nors mokėsi nuotoliniu būdu, paruošė virtualius sveikinimus savo vyresniesiems ir jaunesniesiems draugams, ir visam progimnazijos kolektyvui. Noriai talkino mokinių tėveliai, padėję savo vaikučiams namuose iškepti pyragus Jaunųjų maltiečių organizuojamai
„Saldžiajai pertraukai” (vadovė L. Šimkevičienė). Mokytojų kambario erdves puošė mokytojų kolegų taryba ir kasdien ji siuntė išradingus virtualius linkėjimus.
           Progimnazijos direktorė L. Simėnienė padovanojo progimnazijos bibliotekai knygų ir pakvietė jungtis prie akcijos
„Knygų Kalėdos” bei drauge su direktorės pavaduotojomis R. Dovidaitiene ir J. Seselskiene dėkojo bendruomenei už atliktus darbus, skatino prasmingai veiklai, linkėdamos sveikatos, laimingų, partneryste grįstų metų.
         
Kražantės“progimnazijos bendruomenė sveikina visus Kelmės rajono gyventojus su artėjančiomis šventėmis ir linki sveikų, darbingų, bendruomeniškų ateinančių metų.

                   

                                                                                                                             A.    Stulpinienė


Informuojame, kad 5-8 klasių mokiniai gruodžio 9–22 dienomis mokysis nuotoliniu būdu

Informuojame, kad 6 klasių mokiniai kontaktiniu būdu mokykloje mokysis gruodžio 7–11 dienomis.

5, 7, 8 klasių mokiniai mokysis nuotoliniu būdu.

Pamokos vyks pagal pamokų tvarkaraštį patvirtintą 2020 m. rugsėjo 1 d.

Mokinių pavėžėjimas mokykliniu autobusu vykdomas įprasta tvarka.

Dėl tolimesnio ugdymo(si) proceso organizavimo informuosime vėliau.


„Knygų Kalėdos“

Artėja šventės ir visada norisi kuo nors pasidalinti su kitais. Gera žinia – šiemet Lietuvoje vyksta jau dešimtosios „Knygų Kalėdos“.

Mūsų progimnazijos direktorė Laima Simėnienė dalijasi savo mintimis apie skaitymą: „Ar šių dienų vaikai mėgsta skaityti knygas?  Atsakymų būtų įvairių.  O aš labai mėgau skaityti.  Net nežinau, kieno čia nuopelnas.  Nepamenu, kad tėvai būtų raginę skaityti, bet knygas ryte rydavau. Net ir naktį, užsiklojusi antklode ir pasišviesdama prožektoriumi, kad mama nematytų ir nelieptų miegoti. Pati įdomiausia ir paslaptingiausia  miestelyje vieta man, vaikui, buvo miesto biblioteka. Lankydavausi ten kiekvieną savaitę. Didžiausias džiaugsmas būdavo, kai bibliotekininkė leisdavo „dirbti“ – priimti ir duoti knygas skaitytojams. Labai pavydėjau klasės draugei, kurios mama dirbo knygyne ir ji galėdavo ne tik ten skaityti naujausias knygas, bet ir jas parsinešti namo. Šiandien sunku suvokti, kad jei norėjai nusipirkti gerą knygą, reikėjo turėti pažįstamą pardavėją (man tai buvo draugės mama), taip pat reikėjo išprašyti iš tėvų pinigų tokiam pirkiniui arba jų užsidirbti.

Skaityti patinka ir dabar, bet bibliotekoje nesilankau. Knygas perku. Perskaičiusi atnešu į mokyklos biblioteką. Daug knygų perku ir anūkams. Džiaugiuosi, kad šiandien jiems patinka skaityti ir kad perskaitytas knygas dovanoja savo klasės, mokyklos bibliotekoms.

Kiekvienais metais Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje stengiamės nupirkti vaikams naujausių knygų, prisijungiame prie respublikinės akcijos „Knygų Kalėdos“, kurios metu visi turime galimybę savo mokyklos bibliotekai padovanoti ir taip pat pasidalinti perskaityta knyga. 

Kviečiu ir Jus patirti tą pasitenkinimo jausmą, kai gali duoti, dalintis,  nelaukiant, kad gausi pats.“

Pakvieskime knygas į mokyklą ir mėgstantiems skaityti vaikams dovanokime „Knygų Kalėdas“! Laukiame Jūsų dovanojamų knygų mokyklos bibliotekoje.


„Jaunųjų tyrėjų diena“
Lapkričio 27 dienos popietę mokykloje vyko renginys „Jaunųjų tyrėjų diena“, į kurį rinkosi penktųjų klasių mokiniai, lankantys „Jaunųjų tyrėjų“, „Jaunųjų kraštotyrininkų“ būrelius bei Gamtos mokslų gabiųjų mokyklėlę. Jaunieji tyrėjai pasitikrino savo žinias protmūšyje, galvosūkių kambaryje, patyrė atradimo džiaugsmą eksperimentuodami biologijos, chemijos, fizikos (mokytojos Ilona Sutkienė, Loreta Dukauskienė) laboratorijose. Mikroorganizmų stebėjimas mikroskopu, spalvotų putų šou, savaime užsideganti skalelė, stebuklai su balionais ir daug kitų įdomybių sužavėjo jaunuosius tyrinėtojus. Mokiniai, atlikdami gamtos tyrimus ir apibendrindami jų rezultatus, mokėsi bendradarbiauti ir bendrauti. Jaunųjų tyrėjų laukė dar viena užduotis (mokytoja Danutė Eitmantienė) - fotografuoti tyrėjų dienos akimirkas ir tinkamai jas dokumentuoti siekiant fiksuoti įvykius, žmones. Turiningai praleista popietė baigėsi padėkų ir prizų įteikimu visiems tyrėjams, aktyviai dalyvavusiems renginyje.


Puslapis 2 iš 76 < 1 2 3 4 5 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.00 - 11.45
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.05 - 13.50
7 pamoka 13.55 - 14.40
Copyright © 2009-2014 Kelmės Kražantės progimnazija
3037995 Kelmės Kražantės progimnazija Unikalių apsilankymų

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor