2019-11-21 07:42
eTwinningo
Žemaičių tarme apie Žemaitiją

Šiais metais tradicinis etnokultūros „Kražantės“ progimnazijos renginys „Eina saulelė aplinkui dangų“ buvo skirtas Žemaitijos metams paminėti.

Spalio 24-ąją šis renginys vyko Kelmės krašto muziejuje, kur apie senuosius žemaičių papročius ir darbus pasakojo muziejaus etnografė  L. Užomeckienė, o renginio organizatorės  „Kražantės“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos I. Kasparavičienė, A. Paulauskienė, A. Stulpinienė pateikė įdomių faktų apie Žemaitijos etnografinio regiono istoriją, heraldiką, patarmes.

Šiame renginyje, kuris šiemet iš rajoninio tapo respublikiniu, dalyvavo Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos mokiniai drauge su šios mokyklos socialine pedagoge S. Lukšiene bei aštuonių Kelmės rajono mokyklų 5-8 klasių mokiniai ir mokytojos iš  „Aukuro“, Liolių, Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinių mokyklų, vadovaujami A. Vaitkevičienės, J. Venckienės, A. Aginskaitės, L. Dzimidienės ir Tytuvėnų, Kražių Žygimanto Liauksmino, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio, Pakražančio gimnazijų mokinukai, paruošti R. Gedminienės, J. Bakutienės, L. Sadauskienės, L. Baranauskienės, I. Pumputienės.

Prie svirno vaikai su muziejininkais žaidė liaudiškus žaidimus, po to aktų salėje pristatė žemaičių tarme parengtus namų darbus: teatralizuotus pasirodymus, dainas, eiles ir padavimus, nutikimus. Šmaikštūs vaikų atsakymai, noras išbandyti visus piemenėlių žaidimus, žemaitiškos vaišės ir saulėta rudens diena – įsimenantis buvo mūsų Žemaitijos metų paminėjimas.

Atsisveikindami linkėjome vieni kitiems vėl susitikti kitų metų etnokultūros renginyje.

Asta Stulpinienė