2019-11-21 07:44
eTwinningo
Pirmasis mokytojų susitikimas Soriano nel Cimino mieste, Italijoje

Pirmajame darbuotojų susitikime, kuris vyko Soriano nel Cimino, 2019 m. spalio 14–18 d., buvo baigtas pirmasis NBS (natūralūs pagrindiniai sprendimai) projekto darbuotojų susirinkimas. Svarbiausias šio projekto tikslas yra stebėti gamtą ieškant visuomenės sprendimų: priemonių tvarios urbanizacijos skatinimui, ekosistemos atkūrimui, prisitaikymui prie klimato pokyčių ir jų švelninimo ir rizikos valdymo ir atsparumo gerinimo. NBS kuria veiksmų modelius, leidžiančius derinti aplinkos poreikius su socialiniais ir ekonominiais poreikiais. Žaliosios miesto zonos yra pagrindinis miesto tvarumo ir piliečių gyvenimo kokybės šaltinis. Šios zonos įvairiais būdais keičia aplinkos kokybę: švelnina dirvožemio, vandens ir oro taršą, gerina miesto mikroklimatą ir palaiko biologinę įvairovę.

Septyni mokytojai iš penkių Europos šalių Graikijos, Lietuvos, Italijos,  Portugalijos bei Šveicarijos susitiko Soriano mieste, kad apsibrėžtų Europos programos tikslus ir būdus. Po ekskursijos po mokyklą prasidėjo koordinavimo darbai, kuriais remiantis buvo apibrėžtos šio projekto temos.

Kaip projekto dalyviai lankėmėsTusijos universitete Žemės ūkio fakulteto (DAFNE) susitikime, kur prof. Pelorosso pristatė savo projektą, susietą su mūsų pradėtu NBS. Po to vykome į Gallese miestą, į plastiko utilizavimo ir selekcijos įmonę ,,Mattucci“. Lankėmės vulkaninio ežero Viko gamtos rezervuare, kur dr.Sasso išsamiai papasakojo apie didelę šios vietovės geologinę vertę ir natūralią gamtos fauną, jos įvairovę. Darbas baigėsi suplanavus mokinių mobilumo kelionių datas. Be to, aptarėme mokinių mobilumo Soriano mieste mieste veiklas. Dalyvaudama projekto mainuose Kelmės ,,Kražantės“ progimnazija skatins „ekologiškos klasės“ sukūrimą – aptars klasės veiklas ir mokymąsi pagal parinktą metodiką. Mokytojai ir ekspertai parodys mokiniams vaizdo įrašus, paveikslėlius, atspindinčius vietinės ekosistemos kaitą, endemines rūšis. Mokysime mokinius suvokti biologinę įvairovę ir jos išsaugojimo svarbą, kad pasaulis taptų ekologiškesnis. Sukursime „eTwinning“ platformą, per virtualias erdves dalyviai bendraus mažoje grupėje arba individualiai, o mokiniai ir mokytojai prieš susitikimą galės parodyti ir aptarti pasirengimo darbus. Negalintys keliauti mokiniai komentuos darbus ir veiklą, paskelbtą eTwinning platformoje.

Pirmoji 5 mokinių ir 2 mokytojų išvyka 2020 m. kovo mėnesį į Torre Verdas miestą Portugalijoje.

Ilona Sejūnienė