2019-11-21 08:54
eTwinningo
Prasminga išvyka į Vilnių

Tarptautinės vaikų dienos išvakarėse Kelmės MOPT socialinio vaikų dienos centro auklėtiniai lankėsi Prezidentūroje. Kartu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite jie dalyvavo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ trejų metų gimtadienio piknike, kuris vyko Prezidentūros kiemelyje. Prezidentė įteikė kampanijos ženklą tiems žmonėms, kurie savo darbais prisidėjo prie jos vykdymo. Šios kampanijos metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas vaikams, jos tikslas – siekti, kad vaikai būtų saugūs, laimingi, nepatirtų smurto. Prezidentė džiaugėsi matydama tiek daug laimingų, besišypsančių vaikų, atvykusių iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Ji tikisi, kad kampanija savo darbą tęs ir ateityje, nes ši prasminga veikla, apjungianti tiek daug žmonių, teikia daug džiaugsmo mažiesiems.

Kartu su „Už saugią Lietuvą“ partneriais gražia švente džiaugėsi didžiulis būrys  vaikų, atvykusių iš partnerių įsteigtų vaikų dienos centrų. Penkiolika iš jų buvo „Kražantės“ progimnazijos mokiniai. Vaikai džiaugėsi šventėje matydami tiek daug žymių žmonių. Piknike koncertavo Jurga Šeduikytė, Vidas Bareikis, Maksas Melmanas. Renginyje dalyvavo ambasadoriai Jonas Nainys, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, Beata Nicholson, Algirdas Kaušpėdas, Andrius Tapinas ir kt. Kokia laimė vienoje vietoje ne tik  matyti tiek žvaigždžių, bet ir galimybė fotografuotis su jomis! Visi vaikai jautėsi svarbūs, laimingi. Vaikams vaišes dovanojo „LIDL“ ir „Circle K“.

Daug Lietuvos gyventojų patikėjo šia gražia ir prasminga kampanijos „Už saugią Lietuvą“ idėja, kurios tikslas mažinti smurtą, žalingas priklausomybes, savižudybes, skatinti vaikų globą šeimose ir įvaikinimą. Jos dėka mūsų dienos centro socialiai remtinų šeimų vaikai turėjo galimybę vykti  į vaikų vasaros poilsio stovyklas, įsikūrusias įvairiose Lietuvos vietose ir ten įdomiai ir turiningai leisti laiką.

Po pikniko Prezidentūroje neskubėjome vykti namo. Draugiškai užkopėme į Gedimino pilies bokštą, aplankėme Vilniaus arkikatedrą, linksminomės batutų parke. Vakare pilni įspūdžių, pavargę, bet laimingi grįžome namo.

Esame dėkingi Prezidentei, kampanijos partneriams, kurie rūpinasi vaikais ir žino, kad šalies ateitis priklausys tik nuo vaikų.

Pradinių klasių mokytoja, MOPT vaikų dienos centro auklėtoja Genovaitė Somaitė