2019-11-21 07:41
eTwinningo
„Kražantės“ progimnazija UNIC projekte

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje pradėtas vykdyti „Erasmus+“ projektas UNIC („United through music“), kuris truks iki 2020 m. Jo koordinatorė – anglų kalbos mokytoja metodininkė Ilona Sejūnienė, dalyviai – 5–6 klasių mokiniai. Jie gauna puikią galimybę keliauti ir pažinti kitų šalių tradicijas, tobulinti užsienio kalbos įgūdžius gyvendami ir bendraudami šeimose, kitoje kultūrinėje aplinkoje. Projektas suteikia unikalią galimybę vaikams patirti įsimintiną gyvenimo nuotykį, o mokykla gauna impulsą tobulėti. Projektui UNIC vadovauja Italijos Soriano nel Cimino institutas, taip pat dalyvauja Pfalzinstitut für Hören und Kommunikation Augustin-Violet-Schule Frankenthal (Vokietija), „Ede Reményi Music Elementary“ Emo dailės mokykla (Vengrija).

Pirmasis projekto partnerių mokytojų susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojos Milda Bagdonavičienė ir Ilona Sejūnienė, vyko praeitų metų lapkritį  Soriano nel Cimino mieste. Jame buvo numatytos būsimų veiklų gairės. O balandžio mėnesį grupė „Kražantės“ progimnazijos mokinių su mokytojomis Ilona Sejūniene ir Laima Antanaitiene taip pat savaitę viešėjo Italijoje. Mokiniai gyveno italų šeimose, kartu su projekto dalyviais iš kitų šalių lankėsi Romoje, apžiūrėjo Koliziejų, muzikos parką. Soriano nel Cimino ir keturiuose aplinkiniuose miesteliuose vyko edukacijos ir kitos veiklos, susijusios su muzika – įvairių šalių mokiniai kūrė muzikos instrumentus ir jais grojo, dalyvavo pamokose institute. Galutiniame projekto susitikime mokiniai turės sukurti himną ir išmokti jį dainuoti keturiomis kalbomis. Būdami Italijoje jie mokėsi dainuoti vieną posmelį vietine kalba, o priedainį angliškai ir taip pritaikys kiekvienos šalies kalbą vis kitoje viešnagėje.

Gegužės mėnesį italų, vokiečių ir vengrų mokiniai bei mokytojai džiugiai sutikti Kelmėje. Viena iš projekto UNIC veiklų – kurti ir gaminti rankų darbo kiekvienoje šalyje vis kitus muzikinius instrumentus, taip siekiant suprasti Europos muzikinio paveldo išraiškas ir vertybes. Taigi be įvairių su tuo susijusių veiklų, dirbtuvėlių progimnazijoje ir Kelmės kultūros centre svečiai dalyvavo ekskursijose į Kauną ir Palangą, kuriose taip pat buvo tikslingi užsiėmimai nacionaliniame M. K. Čiurlionio ir Palangos Gintaro muziejuose, pramogos ir laisvalaikis „Curiosity“ centre, HBH komplekse.

Greit prabėgusi savaitė Kelmėje su svečiais aptarta nuotaikingoje vakaronėje, kurioje dalyvavo ne tik mokytojai, mokiniai, bet ir jų namiškiai, puikiai pasirūpinę viešėjusiais namuose projekto dalyviais. Artimiausiu metu kražantiškiai lankysis Vokietijoje ir Vengrijoje, kur tęs pradėtą muzikinę veiklą, nuoširdų bendravimą ir tobulins anglų kalbos žinias bei kitus komunikacinius gebėjimus.

Alma Paulauskienė