2019-11-21 07:43
eTwinningo

2019 m. balandžio 25 d. „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje įvyko konferencija-forumas „Tarptautiniai projektai ir programos: jų įtaka ugdymo kaitai“. Renginyje dalyvavo 40 pedagogų iš Kelmės miesto ir rajono bei 4 ikimokyklinio ugdymo pedagogai iš 2 Kauno miesto lopšelių-darželių.

Susirinkusiuosius trumpa muzikine programėle pasveikino „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo grupės „Žiogeliai“ ugdytiniai. Konferencijoje buvo pristatyti 15 žodinių ir 8 stendiniai pranešimai. Pranešėjai savo pasisakymuose akcentavo, kad projektinė veikla, grįsta tarptautine partneryste, daro didelį poveikį mokyklos veiklos tobulėjimui ir kaitai per ugdymo proceso dalyvius – pedagogus ir ugdytinius. Pasisakiusieji pažymėjo, kad siekiant kokybės per ugdymo turinio paįvairinimą, pastebima ir labai aktuali yra nuostatų kaita: mokytojai tampa atviresni pokyčiams ir inovacijoms. Naujos žinios apie mokymo metodus, profesinių kompetencijų tobulinimas, tėvų įtraukimas į projektines veiklas motyvuoja visus ugdymo proceso dalyvius labiau domėtis nagrinėjamu dalyku, ieškoti būdų, kaip patraukliai organizuoti darbą, skatina tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, ugdytinių lyderystę ir taip įtakoja ugdymo proceso kaitą bei ugdytinių pasiekimus. Ne vienas pranešėjas pastebėjo, kad projekto įgyvendinimo metu išryškėja stipriosios ir tobulintinos įstaigos pusės, pedagogų motyvacija arba jos trūkumas tobulinti profesines kompetencijas.

Visų pranešėjų pasisakymus pagyvino vaizdinė ar filmuota medžiaga. Projektus įgyvendinę ir įgyvendinantys pedagogai ragino kolegas įsijungti į tarptautinę projektinę veiklą ir pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis.

Konferenciją-forumą organizavo „Kūlverstuko“ lopšelis-darželis ir Kelmės rajono savivaldybės suaugusiųjų mokymo centras.

Kelmės „Kražantės“ progimnaziją atstovavo anglų kalbos mokytojos Alina Labanauskaitė ir Iona Sejūnienė.