2019-01-21 14:28
„Kražantės“ progimnazija Kalėdų laukime

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje visą advento laikotarpį vyko Kalėdų laukimo renginiai. Visa bendruomenė susitelkė prasmingam ir dvasingam laikotarpiui.

Gruodžio mėnuo pradėtas advento rytmečiu Spindinti žvaidždė“. Čia direktoriaus pavaduotoja Jurgita Seselskienė pasakojo istoriją. Pasakojimo apie gražiai įpakuotą tuščią dėžę esmė, kad joje paslėpta milijonas mažos dukrytės bučinių. Mažylės tėčiui tai pati brangiausia dovana. Istorija verčia susimąstyti apie nuoširdumą, bendrystę, meilę. Dramos būrelio nariai (vadovė Asta Žičkienė) meniškai skaitomomis eilėmis priminė advento žvakių reikšmę, šilto bendravimo, dalijimosi svarbą. O mokyklos ansamblis (vadovė Jolanta Jakubauskienė) giedojo giesmeles bei dainavo daineles.

Kiekvieną advento dieną progimnazija vis gražėjo. Ją karpiniais puošė mokytojos Irena Sabaitytė ir Daiva Vaičiulienė, o medžio darbais gražino Evaldas Antanaitis, savo darbelius eksponavo prailgintos grupės vaikučiai (mokytojos- Olga Raubienė, Sigutė Andrulienė, Orinta Rimkutė). Mokyklos antrojo aukšto fojė įkurtos kalėdinės dirbtuvės. Jas atidarė Asta Trijonienė, direktoriaus pavaduotoja Jurgita Seselskienė, Andrius Seselskas, Jolanta Saunorienė, subūrę mokyklos bendruomenę kalėdinių dekoracijų gaminimui. Po to kiekvieną dieną dirbtuvėse kūrybinius darbus dirbo įvairių klasių mokiniai, jų mokytojos bei tėveliai. Antrojo aukšto fojė linksmai šurmuliavo mokinukai, skambėjo muzika, vaikai, mokomi mamyčių ir tėvelių, karpė, piešė, klijavo, lipdė, pynė ir stebino sukurtų kalėdinių simbolių įvairove. Taip pat surengta iliustruotų kalėdinių maldelių (mokyt. Jurgita Seselskienė) paroda.

Progimnazijos maltiečių organizacijos nariai (vadovė Lina Šimkevičienė)ir mokinių parlamentas kvietė į „Saldžiąją pertrauką“, „Gerumo aukcioną“. Akcijų metu mokiniai, jų tėveliai, mokytojai pardavinėjo ir patys pirko pačių pagamintas maisto produktus, rankdarbius. Surinktos lėšos skirtos MOPT paramos akcijai ,,Maltiečių sriuba“.

Daugelis klasių kolektyvų dalyvavo edukacinėse programose Kelmės miesto, Tytuvėnų, Kražių muziejuose ir Šiaulių dramos teatre. Paskutinėmis advento dienomis vyko pradinių klasių kalėdinės šventės. Vyresnieji mokyklos mokiniai išradingumą rodė šventiniame vakare, kuriame interpretavo įvairias televizijos laidas. Mažieji mokinukai dainavo ir linksminosi koncerte „Skrisk, Kalėdų dainele“( organizatorė Jolanta Jakubauskienė).

Progimnazijos direktorė Laima Simėnienė ir direktorės pavaduotojos Regina Dovidaitienė ir Jurgita Seselskienė padėkojo bendruomenei už atliktus darbus, vaišino šventiniais pusryčiais, palinkėjo jaukių švenčių šeimose bei laimingų darnių, kūrybingų ateinančių metų.

A.   Žičkienė