2018-12-19 11:15
„Erasmus+“

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje pradėtas vykdyti „Erasmus+“ projektas. Veiklos trukmė – 2018–2020 m. m. „Erasmus+“ įtraukia kiekvieną. Vaikai gauna puikią galimybę keliauti ir pažinti kitų šalių kultūrą bei tradicijas, tobulinti užsienio kalbos įgūdžius. Projektas suteikia unikalią galimybę patirti įsimintiną gyvenimo nuotykį. Mokykla gauna stiprų impulsą tobulėti ir keistis. Projekto koordinatorė I. Sejūnienė kvalifikacijos kėlime dalyvavo kartu su mokytoja M. Bagdonavičiene. 2018 m. lapkričio 20–23 d. Italijos mieste Soriano nel Cimino vyko pirmasis jungtinio personalo rengimo renginys, skirtas UNIC – „United in musIC“ projektui, finansuojamame iš „Erasmus+“ programos. Projektas ketina integruoti muzikinį mokymą tarp pilietinės vertybės subjektų, pabrėžiant jo gebėjimą perteikti pilietiškumo, demokratijos, laisvės, pagarbos, nediskriminavimo, nepiktnaudžiavimo vertybes, taip pat skatinti kritišką mąstymą ir estetinį savarankiškumą naujajai kartai. UNIC vadovauja „Ernesto Monaci“ Soriano nel Cimino institutas ir taip pat dalyvauja Pfalzinstitut für Hören und Kommunikation Augustin-Violet-Schule Frankenthal (Vokietija), „Kražantės“ progimnazija (Lietuva) ir „Ede Reményi Music Elementary“ Emo dailės mokykla (Vengrija). Susitikime dalyvavo projekto personalo nariai, vyko mokymai, susiję su organizaciniu darbu, kurių tikslas – keistis gerąja muzikos mokymo ir pilietinio ugdymo mokymo patirtimi. Per ateinančius dvejus metus tarp studentų vyks keturi tarptautiniai studentų mainai ir du papildomi mokyklų darbuotojų mokymai, siekiant skatinti jaunimą išreikšti Europos muzikinio paveldo išraiškas ir vertybes bei tobulinti įgūdžius.

Ilona Sejūnienė