2019-11-22 17:21
eTwinningo
Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

Spalio 22–26 d. visoje Lietuvoje buvo vykdomas Vokiečių kalbos dienų projektas „Ö kaip vokiškai?“, kurį inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Gėtės institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA).

Į šį projektą įsitraukė ir „Kražantės“ progimnazijos mokiniai, kurie mokosi vokiečių kalbos. Šios savaitės metu buvo vedamos netradicinės vokiečių kalbos pamokos, vyko susitikimas su buvusiomis mūsų mokyklos aštuntokėmis Laura ir Emilija (dabar J. Graičiūno gimnazijos 1 klasės mokinės), kurios vasarą 1 savaitę praleido tarptautinėje stovykloje Vokietijoje. Merginos pasidalijo įspūdžiais, parodė nuotraukose užfiksuotas akimirkas.

Kelmės J. Graičiūno gimnazijos organizuotame renginyje- diskusijoje „Vokiečių kalbos reikšmė man“, dalyvavo 8a klasės mokinės Saulė, Gabija, Evelina, kurios puikiai suvokia užsienio kalbų reikšmę šiandieniniame pasaulyje.

Progimnazijos mokiniai lankėsi Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje surengtoje  muzikinėje vokiečių kalbos popietėje, kurioje skambėjo vokiečių ir austrų kompozitorių kūriniai, buvo skaitomi J. V. Getės, F. Šilerio, H. Heinės eilėraščiai ir jų vertimai.

Spalio 26 d. Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijoje vyko  baigiamasis vokiečių kalbos savaitės  renginys „Vokiečių kalbos mokomės eksperimentuodami“. Ten  mūsų mokyklai atstovavo 4 septintokų komanda. Mokiniai mokėsi vokiečių kalbos atlikdami įvairius fizikos bandymus. Šį renginį vedė ir įdomų užsienio kalbos mokymosi metodą demonstravo mokytoja metodininkė Vilma Kaktytė.