2019-11-22 18:34
eTwinningo
„Nepažintoji baltų kultūra“

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos 6b klasės mokiniai, klasės auklėtoja Dalia Balčiūnienė dalyvavo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinėje programoje „Nepažintoji baltų kultūra“ Klaipėdoje. Mokiniai lankėsi Kalvystės muziejuje, susipažino su baltų, kaip etninės grupės, formavimosi pradžia, apžiūrėjo brangiųjų akmenų kolekciją. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su senosios juvelyrikos technologijomis, baltų papuošalų įvairove, ornamentais ir jų prasme. Praktinės dalies metu mokiniai iš žalvario žaliavos gamino kuršiškus papuošalus. Edukacinę programą mokiniams vedė Dionyzas Varkalis, dažnai vadinamas gyva Klaipėdos legenda, už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu. Klaipėdos muziejuose (Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Prano Domšaičio galerija, Laikrodžių muziejus, Priekulės rezistencijos partizanų muziejus, Kalvystės muziejus) galima susipažinti su tūkstančiais Dionyzo Varkalio ir jo bendražygių surinktų eksponatų.