2018-11-13 21:57
Eina saulelė aplinkui dangų 2018

Spalio 24 dieną Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje vyko kasmetinis tradicinis etnokultūrinis renginys „Eina saulelė aplinkui dangų“, kurį organizavo „Kražantės“ progimnazijos mokytojos: I. Kasparavičienė, A. Paulauskienė, A. Žičkienė.

Šiame renginyje dalyvavo devynių Kelmės rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai iš  „Aukuro“, Vidsodžio, Liolių, Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinių  mokyklų penktų – aštuntų klasių, vadovaujami J. Šiukšterienės, A. Vaitkevičienės, J. Venckienės, A. Aginskaitės, L. Dzimidienės ir Tytuvėnų, Kražių Žygimanto Liauksmino, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio, Pakražančio gimnazijų mokinukai, paruošti R. Gedminienės, J. Padskočimienės, J. Bakutienės, L. Brajinskienės, L. Sadauskienės, L. Baranauskienės bei „Kražantės“ progimnazijos I. Kasparavičienės mokomi berniukai ir mergaitės.

Komandos, sudarytos iš keturių įvairių mokyklų mokinių, šiemet prisiminė lietuvių kalendorines šventes, gilino žinias apie tautos tradicinę kultūrą, suvokdami, kad būtina išsaugoti pagrindines senąsias savo tautos tradicijas, ritualus bei papročius ir nepamiršti bei atgaivinti jau primirštas ir mažiau žinomas šventes. Mokiniai galvojo, spėliojo, tarėsi ir atsakinėjo į klausimus apie įvairių metų laikų šventes. Ypač visus nudžiugino mokyklų komandų parengti pasirinktų švenčių teatralizuoti tradicijų pristatymai, kurių metu buvo dainuojama, žaidžiami rateliai- žaidimai, vaidinama, deklamuojama ir pasakojama.

Mokiniai sužinojo jiems dar negirdėtų švenčių papročių, nuoširdžiai bendravo, paskanavo obuolių, džiugios nuotaikos išvyko į savo mokyklas linkėdami vieni kitiems ir vėl susitikti kitų metų etnokultūriniame renginyje.

Asta Žičkienė