2018-12-17 18:31
Meniu
Facebook
Facebook
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
dofE
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Projektas „Auginame tylą“

           

       Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos mokytojų ir administracijos atstovų komanda  pakviesta dalyvauti projekto ,,Lyderių laikas – 3“  neformaliosios  švietimo lyderystės programos studijose. Mokymasis paskatino ieškoti būdų pažvelgti plačiau į ugdymo(si) procesą, problemas, ieškoti efektyvesnių formų ir būdų. Pastebėta, kad progimnazijoje labai triukšminga pertraukų metu. Triukšmas vargina ir mažus, ir didelius. Visi suprantame, kad triukšme sunku susikaupti, mąstyti. Kad tai suvoktume, reikia įsiklausyti į tylą.

          Taigi kilo mintis įgyvendinti projektą ,,Auginame tylą“ Pasidalinome šia idėja su bendruomene. Sudarėme veiksmų planą, pasiskirstėme darbais. Idėją padėjo įgyvendinti dailės mokytoja ir ant pirmojo aukšto sienos  ,,augo“ medis, kurio besidriekiančios šakos skelbia išmintį apie tylą. Technologijų mokytojas pasodino ,,Tylos sodą“, o pradinių klasių mokiniai jį papuošė  pavasariniais žiedais. Pertraukų metu stilizuoti medžiai stabdo bėgančius, lekiančius tarsi vėjas vaikus. Suprantama,  medžius reikia pagarbiai apeiti, nes gali ,,išrauti“.

          Antrojo aukšto fojė atsivėrė  kūrybinių darbų erdvė, kurią  parengė vyresnieji mokiniai. Jiems  padėjo lietuvių kalbos mokytojos. Prie aktų salės pražydo ,,Tylos pieva“, kurioje gali  tyliai atverti  pasakos dureles ir nukeliauti į fantazijos šalį.

          Apie triukšmo žalą 5–8 klasių mokiniams papasakojo sveikatos priežiūros specialistė, 1–2 klasėse pamokėles vedė  sveikos gyvensenos mokytoja. Direktoriaus pavaduotoja vedamose pamokose panaudojo metodą ,,10 minučių be kalbėjimo“, kuris patiko mokiniams ir buvo įvertinti metodo privalumai.

          Pakeitėme  skambučio į pertraukas ir į pamokas melodiją. Ji  tarsi švelnus pavasarinis vėjelis paglosto mokykloje esančius kiekvieną kartą, kai kviečia pažaisti, pailsėti.  Mokslo metai baigiasi, skaičiuojame paskutines dienas. Projektas buvo kaip eksperimentas, kuris leido pažvelgti į kitokias erdves, aplinką, išgirsti vienas kitą, pamąstyti  tyloje...

 

H. L. Markulė


Vaizdai čia

 

 

 

 


Komentarai
Komentar neparayta.
Rayti komentar
Prisijunkite, nordami parayti komentar.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Praome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nra reiting.
Prisijungti
Nario vardas

SlaptaodisDar ne narys?
Registruokis

Pamirai slaptaod?
Paprayk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.00 - 11.45
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.05 - 13.50
7 pamoka 13.55 - 14.40
Copyright © 2009-2014 Kelmės Kražantės progimnazija
2271907 Kelmės Kražantės progimnazija Unikali apsilankym

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor