2018-07-23 18:14
Rajoninė vokiečių kalbos šventė

Balandžio 27 dieną „Aukuro“ pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė, 18- oji, vokiečių kalbos šventė. Į šį renginį atvyko daug svečių iš Vokietijos. Su jais pagrindinis šventės rėmėjas– baronas Wolfgang von Stetten, Erfurto paramos fondo „Kinder in Litauen“ ir Aschaffenburgo paramos fondo „Jugend mit Zukunft“ tarybos pirmininkas Wolfgang Gerte su žmona bei fondų atstovas Andreas Malur, be to, Vokietijos ambasados Vilniuje atstovai.

Ši vokiečių kalbos popietė buvo sėkminga „Kražantės“ mokiniams. Puikiai pasirodė 8 klasių merginų trio: Elzė Valčiukaitė, Digna Širkutė ir Miglė Laurinavičiūtė. Merginos atliko komisiją, sudarytą iš renginio svečių, sužavėjusią Lea dainą „Ich bin leiser“. Pasiruošti šventei merginoms padėjo muzikos mokytoja Jolanta Jakubauskienė.

Apdovanoti  rajono vokiečių kalbos konkursų nugalėtojai. Tai Saulė Jankeliūnaitė, užėmusi 1 vietą 7 klasių grupėje, Dora Heynold, užėmusi 1 vietą aštuntų klasių mokinių grupėje, ir Ugnius Myniotas, užėmęs 3 vietą tarp šeštokų. Šie mokiniai paskatinti išvyka. Jie gegužės 30 dieną važiuos į edukacinę ekskursiją Kaune. Apdovanojimai– atlygis už stropų mokslo metų darbą ir įdėtas pastangas.

Šventės metu penkiems mokyklos aštuntokams: Dorai Heynold, Miglei Laurinavičiūtei, Emilijai Norvaišaitei, Laurai Palubinskytei ir Agniui Grigaičiui– buvo įteikti tarptautinio vokiečių kalbos egzamino „Fit in Deutsch A1“ sertifikatai. Sveikiname  pirmuosius progimnazijos mokinius, sėkmingai išlaikiusius tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą. Didžiuojamės jų pasiekimais!

Šventinę dieną vyko 2-oji vokiečių kalbos konferencija „Ich möchte erzählen“ (Aš norėčiau papasakoti). Konferencijai pranešimus parengė keturi progimnazijos ugdytiniai. Tai 8b klasės mokinė Dora Heynold, kuri papasakojo apie savo šeimą „Meine Familie“, 7a klasės mokinė Saulė Jankeliūnaitė, supažindinusi su savo gimtuoju miestu Kelme „Kelmė- meine Heimatstadt“. 7a klasės mokinys Gvidas Gajauskas pristatė Lietuvą ir jos įžymybes „Litauen und seine Sehenswürdigkeiten“, o 7a klasės mokinė Evelina Jezerskytė papasakojo apie savo augintinius „Meine Haustiere“.

Visi  vokiečių kalbos šventės ir konferencijos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir piniginiais prizais.

Vokiečių kalbos mokytoja Nijolė Vengelienė