2018-12-19 12:04
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis „Kražantės“ progimnazijoje

Mama, tėtis, tėvynė, Lietuva – pirmieji tariami ir parašomi mūsų mažylių žodžiai. Šių žodžių suvokimas, giminystė, gimtinės samprata ir meilė ugdoma namuose, mokykloje, gyvenamajame  mieste, valstybėje. Kelmės „Kražantės“ progimnazijos bendruomenė linksmai ir susitelkusi minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį.

Penktųjų–aštuntųjų klasių mokiniai kruopščiai rašė tekstus apie duoną, vėliavą, baltiškus simbolius dailyraščio konkursui. Surengta šio konkurso nugalėtojų darbų paroda, o pradinukai papuošė pirmojo aukšto fojė, čia nuotaikingais laiveliais ėmė plaukti šimto gražiausių kūrybinio rašymo metu sukurta žodžių upė. Beje, dailyraštis ir kūrybinis rašymas yra sudėtinė Lietuvių kalbos dienų (vasario 16 d.–kovo 11 d.) oficialiosios respublikinės programos dalis.

Lietuvos simboliais padabinti „Oro balionai“ užpildė laiptų aikštelę tarp pirmojo ir antrojo aukštų, trispalviai paukštukai nutūpė ant mokyklos langų ir ąžuolo dekoracijos, šalia jų pateikti prasmingiausi lietuvių poetų posmai apie tėvynę.

Išpuoštoje progimnazijoje prasidėjo Užgavėnių kerai ir išdaigos. Improvizuotoje fotostudijoje mokyklos persirengėliai ir tie, kurie norėjo įsiamžinti prie progimnazijoje sukurtų dekoracijų, fotografavosi pasinaudodami pasiūlytomis kaukėmis. 1b, 3b, 5a, 5b klasių mokiniai ir mokytojos dūko miesto Užgavėnių šventėje. Atgimimo aikštėje  persirengėliai šoko, dainavo, skandavo skaičiuotes, vaišinosi blynais ir riestainiais, net rungėsi su Lašininiu ir Kanapiniu.

Mažieji progimnazijos gudruoliukai išbandė jėgas „Žiniukų“ mūšyje bei tyrėjų pertraukose. Jų metu drauge su vyresniaisiais mokiniais gilinosi gamtos dėsnių kaitą, spalvų spektrą, domėjosi, kokios mokslo šakos svarbios mūsų kraštui. Penktųjų–aštuntųjų klasių mokiniai atsakė į šimtą klausimų, susijusių su Lietuvos istorija nuo 1918 m. iki 2018 m. Į klausimus teisingiausiai atsakė 5a klasės mokinys D. Saunorius. Mokyklos fojė vykusia raudonų daiktų paroda sukurta šventinė aplinka bei netradiciškai išreikšta meilė gimtinei.

Mokytojus ir mokinius subūrė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas mokyklos fojė. Čia plazdendami vėliavėlėmis (jas šventės rytą bendruomenei dalijo mokyklos parlamentas), gėlėmis, balionais, pasipuošę kepuraitėmis ir ženkleliais visi iškilmingai sugiedojo Lietuvos valstybinį himną. Su švente mokyklos bendruomenę sveikino progimnazijos direktorė L. Simėnienė. Minėjime vaizdžiai prisiminta tėvynės istorija, skaitytos eilės apie Lietuvą, dainuota. Ir, žinoma, valgomas didžiulis  šventinis gimtadienio tortas! Klasėse įdomioms veikloms  skatino integruotos šventinės pamokos. Per pertraukas mokiniai dainavo liaudies dainas, šoko liaudiškus šokius, ratelius, taip pat dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Lietuvių liaudies instrumentai“, kurį vedė Kelmės kultūros centro folkloristas O. Gerbenis. Šventinės dienos vakaras irgi buvo neeilinis – mokykloje vyko šokių vakaras, kuriame mokinių parlamento nariai rengė linksmąsias estafetes, žaidimus.

Vasario 16 dieną progimnazijos bendruomenė susibūrė tradicinei šventinei eisenai, kurios metu iškilmingai nešė didžiulę trispalvę į Atgimimo aikštę. Šioje eisenoje mokiniai, jų tėveliai, ir mokytojai jautė vienybę, santarvę, džiugesį, sveikino vienas kitą su išskirtine švente.

Už puikią šventinę nuotaiką, prasmingus renginius, nuoširdžią atsakomybę ir gilius jausmus minint Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, ypatingai dėkojame renginio koordinatorei, direktoriaus pavaduotojai ugdymui J. Seselskienei ir mokytojams I. Kasparavičienei, L. Šimkevičienei, D. Vaičiulienei, J. Jakubauskienei, H. L. Markulei, L. Antanaitienei, G. Somaitei, A. Žičkienei, A. Paulauskienei, I.  Sabaitytei, E. Antanaičiui, I. Sutkienei, D. Eitmantienei, Kelmės maltiečių vaikų dienos centrui ir visiems bendruomenės nariams, organizavusiems, įgyvendinusiems, prisidėjusiems, stebėjusiems ir nustebinusiems puikiu bendru rezultatu.