2018-12-19 12:10
Meniu
Facebook
Facebook
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
dofE
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Raštingiausio mokinio konkursas

Vienas iš populiariausių lituanistinių renginių rajone yra Raštingiausio mokinio konkursas. Šiemet jis buvo skirtas ypač prasmingai datai – atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Konkursą rengė Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Lietuvių kalbos draugijos Kelmės skyrius, Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų metodinis būrelis, Suaugusiųjų mokymo centras. Anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės D. Stonienės, renginio tikslas yra skatinti pasididžiavimą lietuvių kalba, rašyti ja taisyklingai.

Šiųmečiai diktantai, parengti pagal P. Dundulienės, Just. Marcinkevičiaus, V. Zaborskaitės, V. Dautarto tekstus, taip pat skleidė tam tikrą patriotiškumo žinią – juose plėtojamos gimtosios Lietuvos, jos gamtos, istorijos, mitologijos temos. Rašydami diktantą 69 penktų–dešimtų klasių mokiniai iš įvairių rajono mokyklų pasitikrino savo žinias ir gebėjimus. Na, o vienuoliktokai ir dvyliktokai dalyvaus jau Nacionaliniame diktante, kurio pirmasis etapas vyks vasario 23 d. Dalyvavimas tokiuose konkursuose praėjus atranką mokyklose jau yra nemenkas laimėjimas. Be abejo, tokia veikla yra gabiųjų mokinių ugdymas.

Kiekvienais metais rajoniniame konkurse diktantą be klaidų parašo 3–5 mokiniai. Suprantama, tai nėra įspūdingi skaičiai, bet, įvertinus tai, kad raštingumo situacija tarp jaunimo smarkiai prastėja, šis rezultatas lieka stabilus. Sveikiname 10 klasės mokinę E. Užkurytę iš Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos, 8 klasės mokinę A. Mickūnaitę iš Kelmės „Aukuro“ pagrindinės mokyklos ir 7 klasės mokinę E. Baltrušaitytę iš Tytuvėnų gimnazijos. Šios mergaitės nepadarė nė vienos klaidos ir tapo konkurso nugalėtojomis, t. y. raštingiausiomis. Mokines moko mokytojos V. Karabienė, D. Ramanauskienė ir E. Gedraitienė. Buvo skiriamos ir prizinės vietos už tik keletą rašybos ar skyrybos klaidų. Pirmąją vietą padariusios tik po vieną apmaudžią klaidą užėmė mūsų progimnazijos mokinės N. Urbelytė, S. Jankeliūnaitė.  Antrąją vietą kartu su keletu kitų mokinių užėmė G. Klapatauskaitė, trečiąją – T. Paulauskaitė, O. Jankauskaitė. Grupelę šių labai gerai rašančių vaikų ugdo mokytojos A. Paulauskienė ir A. Žičkienė.

Pasak Just. Marcinkevičiaus, kalba, kuria kalbame ir didžiuojamės, yra mūsų kalba. Joje užtenka žodžių meilei ir neapykantai, džiaugsmui ir liūdesiui. Ji niekam negraso, ji nieko neatstumia. Kaip ir visos, ji nori gyventi. Raštingiausio mokinio konkurso dalyviai parodė, jog vertina, gerbia ir puoselėja savo kalbą.

A. Paulauskienė, rajono lietuvių kalbos ir literatūros bei Lietuvių kalbos draugijos Kelmės skyriaus pirmininkė