2018-09-26 00:40
Meninio skaitymo konkursas

Sausio pabaigoje progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos surengė tradicinį Meninio skaitymo konkursą. Šiemet jis buvo skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Renginio pradžioje mokytoja A. Paulauskienė priminė keletą svarbių istorinių dalykų, pabrėžė, kad šiandienos herojus yra kiekvienas Lietuvą kuriantis žmogus, suvokiantis, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai. Mokytoja sveikino renginio dalyvius ir sakė, jog herojais galima laikyti ir šiuolaikinius mokinius, kurie vietoj nenorminės leksikos, skurdaus žodyno renkasi eilėraščius, meną, kultūrą.

Renginį pradėjo mokytojos A. Žičkienės rengta penktų klasių mokinių (Amira Lindaitė, Karolina Iždonaitė, Žemyna Buitvydaitė, Dangė Leščinskytė, Ema Mikutytė, Diana Barančiukaitė, Rimantė Šimkutė, Gustė Žalandauskaitė) judrioji kompozicija „Puokštė žemei motulei“ pagal K. Binkio, V. Palčinskaitės, V. Bladykaitės eiles ir tautosaką. Toliau pasirodė gausus būrys 5–8 klasių skaitovų. Mokiniai stengėsi kiek įmanoma meniškai, įtaigiai perteikti tiek poezijos, tiek prozos tekstus. Pasirinkti G. Grajausko, V. Palčinskaitės, V. Mačernio, I. Butkutės, O. Jautakės, B. Vilimaitės, E. Liegutės, V. Račicko, H. Radausko, J. Erlicko ir kt. rašytojų kūriniai.

Rajoniniame konkurse „Kražantės“ progimnazijai atstovaus mokytojos A. Žičkienės rengtos mokinės: aštuntokė Miglė Laurinavičiūtė, penktokės Karolina Iždonaitė ir Amira Lindaitė bei kompozicija. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams ir tikimės tobulėjimo.

A. Paulauskienė