2018-07-23 18:20
Advento renginiai „Kražantės“ progimnazijoje

Advento  renginiai „Kražantės“ progimnazijoje

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje  Kalėdų laukimo renginiai vyko visą advento laikotarpį.

Gruodžio mėnuo pradėtas advento rytmečiu Pasikalbėkime apie adventą“. Jo metu    dramos būrelio nariai( vadovė A. Žičkienė) vaidybiniu vaizdeliu( scenografiją ir advento vainiką kūrė mokytoja  D. Vaičiulienė) priminė advento tradicijas, bendravimo šeimoje laukiant švenčių  papročius. Dainavimo studija (vadovė J. Jakubauskienė) giedojo šiam žiemos laikotarpiui skirtas giesmes. Vaidybinė muzikinė  kompozija parodyta ir Kelmės specialiosios mokyklos mokiniams.

Mokyklos  langai išpuošti karpiniais ( mokytoja I. Sabaitytė), o pirmame aukšte visus džiugina židinys ir dovanas nešantys angeliukai ( sukūrė mokyt. E. Antanaitis ir D. Vaičiulienė)  O mokyklos antrojo  aukšto fojė atsidarė  kalėdinės dirbtuvės, kuriose pradinių klasių  mokiniai, jų mokytojos bei tėveliai gamino žiemos švenčių  žaislus, suvenyrus, dovanas, skanumynus. Be to, dekoruotomis  pirštinaitėmis papuošė eglutes.  Ant  kolonų tikybą lankantys vaikai pakabino pačių sukurtas kalėdines maldeles (mokyt. J. Seselskienė).

Progimnazijos maltiečių organizacijos nariai (vadovė L. Šimkevičienė) nuolat rengė įvairias akcijas– „ Saldžioji pertrauka“, „ Gerumo aukcionas“, „ Pasidalinkime“„ Maltiečių sriuba“ ir kitas. Akcijų metu surinktas lėšas skyrė senų žmonių rėmimui.

Daugelis mokyklos klasių kolektyvų  dalyvavo edukacinėse programose Kelmės miesto muziejuje ir Kelmės kultūros centre. Paskutinėmis advento dienomis vyko pradinių klasių kalėdinės šventės. Vyresnieji mokyklos mokiniai linksminosi šventiniame vakare, kuriame rengė „Muzikinės kaukės“ pasirodymus(organizavo mokyklos mokinių parlamentas). Mažieji mokinukai traukė  dainelės renginyje   „ Skrisk, Kalėdų dainele“( organizatorė J. Jakubauskienė).

Mokyklos  direktorė L. Simėnienė ir direktorės pavaduotojos R. Dovidaitienė ir J. Seselskienė bendruomenei padėkojo už gražius darbus ir palinkėjo ramaus prieškalėdinio laikotarpio bei linksmų jaukių švenčių.

A.   Žičkienė