2017-12-12 13:53
Vokiečių kalbos savaitė mokykloje

Spalio 16-20 dienomis mokykloje vyko vokiečių kalbos savaitės renginiai „Ö kaip vokiškai?“.

Savaitė pradėta   apklausa „Deutsch in Kelmė“(„Vokiečių kalba Kelmėje), kurios metu aštuntokų komanda apsilankė miesto įstaigose, kalbino praeivius miesto gatvėse apie vokiečių kalbą. Antradienį penktokai pakviesti į diskusiją „Kodėl verta mokytis vokiečių kalbos?“ Trečiadienį mokyklos atstovai, 7-8  klasių mokinių komanda, dalyvavo  rajoniniame  renginyje „Deutsche Schule“. Dalyviams., suskirstytiems į mišrias grupes, linksmąsias pamokas vedė ne tik mūsų rajono vokiečių kalbos mokytojos, bet ir studentai iš Vokietijos Fabijanas Flueris ir Liudvigas Veilas, studijuojantys Vilniuje pagal tarptautinę mainų programą. Ketvirtadienį 6-8 klasių mokinių komandos rinkosi į aktų salę, kur kiekviena komanda turėjo iliustruoti po 1 vokišką patarlę.

Visos savaitės darbai  apibendrinti  penktadienio baigiamajame renginyje, skirtame 6-8 klasių mokiniams, kurie mokosi vokiečių kalbos. Renginys prasidėjo „Skamp“ grupės sukurtu Vokiečių kalbos dienų himnu. Susirinkusiems buvo pristatyti apklausos rezultatai bei šmaikščiausi gatvėje kalbintų žmonių garso įrašai. Padėkomis apdovanotos visų klasių mokinių komandos. Buvo eksponuojamos mokinių sukurtos patarlių iliustracijos, o renginį baigė 8b klasės mokinė Dora Heynold pasakodama savo įspūdžius iš vasaros kelionės po Vokietiją. Ten  ji vyko drauge su 5 Kelmės rajono  moksleivėmis, apdovanotomis Antano Račo premija.

Vokiečių kalbos savaitės renginių „Ö kaip vokiškai?“ tikslas populiarinti vokišką kultūrą ir kalbą,

N. Vengelienė