2017-12-12 13:52
Šeštasis etnokultūrinis renginys

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos I. Kasparavičienė, A. Žičkienė ir A. Paulauskienė Kelmės rajono bendrojo ugdymo mokyklų 6–8 klasių mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojas šeštąjį kartą pakvietė į etnokultūrinį renginį „Eina saulelė aplinkui dangų“. Šių metų renginio tema – tradiciniai amatai, forma – konferencija. Renginio tikslas – padėti mokiniams pažinti ir vertinti savo tautos tradicinę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją, ugdytis pasididžiavimą ja. Renginyje dalyvavo devynios komandos iš Tytuvėnų, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio, Pakražančio, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijų, „Kražantės“ progimnazijos, „Aukuro“, Liolių, Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinių mokyklų, Liolių pagr. mokyklos Maironių skyriaus. Komandos paruošė ir pristatė namų darbus – įvairių formų (žodžiu, Power Point, filmuku ar kt.) 5–7 min. trukmės pranešimus tradicinių amatų  tema (gimtųjų apylinkių ar giminės amatininkas, tautodailininkai; amatai: medžio, akmens apdirbimas, keramika, siuvimas, mezgimas, nėrimas ir pan.). Reikėjo daug drąsos dalintis sukauptomis žiniomis bei inscenizuoti, paaiškinti gautas patarles apie darbštumą ir amatus. Taip pat mokiniai ir mokytojos dalyvavo edukacijoje – pynė draugystės virveles keturiais siūlais ir akmenukais, vaišinosi obuoliais ir lietuviškomis vynuogėmis.  Šiemet renginys vyko bendradarbiaujant ne tik su Kelmės SMC, bet ir su Kelmės kultūros centru. Esame dėkingi Etninės kultūros ir amatų skyriui (vedėja N. Jokubauskienė, amatų studijos vadovė I. Arlauskienė) už edukacinę programėlę  bei galimybę pakeisti ugdymo aplinką. Dalyvavę mokiniai ir mokytojos apdovanotos Kelmės „Kražantės“ progimnazijos direktorės L. Simėnienės padėkomis.  Renginio akimirkas galėsite matyti laidoje „Labas iš Kelmės“ (redaktorė R. Ščiglinskienė).

Alma Paulauskienė                 Vaizdai čia