2017-12-12 13:56
„Auksinės minutės"

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje lankėsi Jaunųjų gydytojų asociacijos organizuojamas projektas „Auksinės minutės“. Šiame projekte savanoriauja gydytojai, rezidentai, medicinos studentai. Trys savanoriai,  praėję vidinius gaivinimo mokymus pagal 2015 m. Europos gaivinimo tarybos gaires, mokykloje ruošėsi susitikimui su mokiniais jau nuo 7. 30 val. Medicinos studentės iš Vilniaus universiteto Elijos Januškevičiūtės ir kitų dalyvių prisistatymo klausėsi mūsų 7–8 klasių mokiniai. Iš viso žmogaus gaivinimo apmokytos 5 klasės, savanoriai negailėdami jėgų dirbo iki popietės. Kiekvienas mokinys buvo aprūpintas manekenais. Taip pat mokymo priemonės buvo ir du mokomieji defibrialiatoriai. Manoma, kad apmokyti asmenys gali prisidėti prie gyvybių išgelbėjimo kasmet. Kokybiškai suteikiamas gaivinimas užtikrina deguonies tiekimą į smegenis ir širdį, o krūtinės paspaudimai ir defibriliacija gali atkurti širdies plakimą. Tai yra gyvybiškai svarbu, nes leidžia palaikyti žmogaus gyvybę kritinėmis minutėmis – iki tol, kol atvyks greitoji pagalba. Nors Europos Komisija sąjungos narėms rekomenduoja mokyklose diegti gaivinimo mokymus, Lietuva neturi efektyvios mokymo sistemos. Kadangi 13 metų vaikas jau yra pajėgus atlikti pilnavertį gaivinimą, vienintelis kelias į sėkmę ir gyvybės išsaugojimą – masinis apmokymas. O statistika negailestinga – Lietuvoje kasmet širdis sustoja daugiau nei 3000 žmonių, didžioji dalis jų nesulaukia gaivinimo ir tik keli procentai išgyvena iki išėjimo iš ligoninės. Mūsų mokiniams šie praktiniai mokymai labai patiko bei buvo naudingi. Džiaugiamės, kad projekto „Auksinės minutės“ dalyviai viešėjo pas mus.

Rugilė Gedminaitė, 7 b kl. mokinė

Alma Paulauskienė, mokytoja                Vaizdai čia