2017-10-21 00:47
Maltieiai Nidoje

Maltos ordino pagalbos tarnybos Kelms vaik dienos centras kurtas 2015 metais Kelms ,,Kraants progimnazijoje. Jam vadovauja ios mokyklos mokytoja ir aktyvi visuomeninink Lina imkeviien. Lankantys centr mokiniai usiima vairiapuse veikla. Be abejo, vienas i domiausi dalyk vaikams ekskursijos. iemet vadov suorganizavo ekskursij Nid. Ivykoje dalyvavo ir keletas kit mokini bei mokytoj. Mokinius lydjo minta VDC vadov mokytoja Lina bei mokytojos M. Bagdonaviien, D. Vaiiulien, G. Somait, A. Paulauskien.

Nors rytas buvo lietingas, bet keliautoj po tai nenumuo. Apsirpin skiais ir lietpaliais mokiniai sugujo erdv UAB ,,Emtra autobus. Maloni gid visiems primin saugaus ir mandagaus elgesio taisykles, prisisegme saugos dirus ir leidoms vien nuostabiausi Lietuvos kampeli. Pakeliui mokiniams buvo papasakota magistrals tiesimo istorija, pamintos Klaipdos miesto istorijos ir dabarties detals. Besikeliant keltu Kuri Nerij ir pakeliui Nid, mokiniai suinojo daug fakt apie Kuri marias, Neringos miest. Ragan kalne Juodkrantje besiklausant legend apie Nering, Nagl nuvito saul ir ekskursant nuotaika. Dl didiulio vjo ir smlio audros buvo ekstremalu vaiktinti Nagli rezervato Pilkosiomis kopomis, Nidos papldimys taip pat keliautojus pasitiko didiulmis Baltijos bangomis, kurios netiktai atvilnydavo ten, kur, atrodo, k tik buvo sausa. Nidoje mokiniai apirjo Parnidio kop, sauls laikrod, vejo etnografin sodyb bei T. Mano nam, pasigrojo io krato medine architektra.

ioje ekskursijoje netrko geros nuotaikos, spding kratovaizdi, spdi. Ypa vertinga patirtis yra pagalba vienas kitam ibandym metu bei vaik ir mokytoj bendryst. Be abejo, labiausiai suavti liko pirmkart Nidoje besilankantys Vaik dienos centro mokiniai.

A. Paulauskien

Vaizdai ia