2017-08-23 05:10
Vardadienius venia:
Kuriame Lietuvos ateit
Dovana rajono mokiniams

Kelms rajono ugdymo staig mokiniams vasaros atostog pradia buvo puiki verslininkas Darius tabokas padovanojo ekskursij. Taip buvo skatinami net 43 ugdytiniai, kurie iais mokslo metais padar didiausi paang moksle, pamok lankomume, buvo aktyvs visuomenininkai ar pasiymjo teigiamomis asmeninmis savybmis.

Kelionje dalyvavo Kelms ,,Kraants progimnazijos, J. Graiino gimnazijos, ,,Aukuro pagrindins, Pakraanio gimnazijos, Tytuvn gimnazijos ir jaunimo, Maironi, Vidsodio, Mockaii, Lioli pagrindini mokykl, Uvenio atrijos Raganos, Krai . Liauksmino, aukn V. Ptvio-Putvinskio gimnazij atstovai. Mokinius ankstyv ryt pasveikino Kelms r. savivaldybs administracijos vietimo, kultros ir sporto skyriaus vedjas S. Jokubauskas, o kelionje lydjo ir saugum utikrino mokytojos I. Baneviit, A. Paulauskien, S. Rukait-Kalytien.

Vienas i kelions tiksl buvo supaindinti mokinius su Latvijos kultra ir istorija. Daug domi dalyk apie i al pasakojo daugeliui kelmiki pastamas kelioni organizatorius, mons savininkas ir maiktusis vairuotojas D. tabokas, ikart pelns keliautoj simpatijas.

Pirmasis mokini sustojimas pakeliui link Saldaus miesto reikalavo susikaupimo ir rimties pagerbiant perlaidotus vokiei kareivius precizikai tvarkomose kapinse. Na, o vadinamosios latvikos Venecijos Kuldygos senamiestis, banyios, parkas bei Ventos slenkstis Kuldygoje, kuris yra yra plaiausias krioklys Europoje, kartu su senuoju plyt tiltu apirti su nuotaikinga gide, kalbjusia mokiniams vairiomis usienio kalbomis. Vis dlto daugiausia emocij kart dien sulauk drsuoli ekskursant bandymas nesulapus perbgti miesto fontan.

Manoma, kad Ventos ups aknis galjo bti ,,lenkti, linkti. Kelionje tarsi lenktyniavome su ia upe, ji lydjo mus nuo Kelms rajono iki pat Ventspilio. Mokiniai iame pelnytai turist traukos objektu tapusiame Latvijos didmiestyje lanksi pirm kart. Uosto akvatorij apirjome ir iki jros vart plaukme laivu ,,Hercogas Jakobas. Nuotyki parke vaikai rinkosi vairius atrakcionus, taip pat grojosi miesto panorama nuo beveik 50 metr aukio dirbtinio kalno. Milin parke esanioje didiulje skryblje fotografuotis tilpo beveik visa grup, o Inkar takas atved iki Mlynosios vliavos papldimio. Laisvo laiko uteko ir apirti senamiest bei atvirojo meno projekto ,,Karvi paradas ymisias skulptras psiomis bei pro autobuso lang. Ekskursijos dalyviams buvo suteikta ir truput laisvo laiko bendravimo, kalbiniams ir atsakomybs u save gebjimams atskleisti.

Kaip sak ivykos vadov I. Baneviit, ne draudimais reikia auklti jaunj kart, o sudaryti jam galimybes tobulti ir veikti. Toki konkrei galimyb sudar ios ekskursijos rmjas. Tikims, jog mokiniai praplt akirat, pamgo keliones, kurios skatina mog tobulti. Diugu buvo stebti ir mandag, miel ms mokini elges.

A. Paulauskien

Vaizdai ia

Pamok laikas
aukykla
Jei norite rayti inutes, turite prisijungti.

Nra nauj inui.