2021-06-13 04:24
„Skaitymo vakaras“

„Kas skaito knygas, tam netrūksta geriausio draugo ir išmintingo patarėjo“ (Sokratas).

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje rugsėjo–lapkričio mėnesį pradinėse klasėse vyko knygų skaitymo varžytuvės. Daugiausia knygų perskaitę mokiniai gruodžio 8 d. dalyvavo progimnazijos renginyje „Skaitymo vakaras“, kurio tikslas – netradicinių skaitymo skatinimo būdų plėtojimas. Renginys organizuotas „stotelių“ metodu.

Renginio pradžioje progimnazijos direktorė dalinosi prisiminimais apie vaikystėje skaitytas knygas. Vėliau klasių komandos pagal parengtus stotelių maršrutus ,,keliavo“ į knygų pasaulį.

Pasakų kūrimo dirbtuvėlėse „Kūrybos žiedai“ pradinukai buvo kviečiami pakeliauti po pasakų karalystę. Prisiminė savo įsimintiniausius pasakų herojus. Dalinosi mintimis, kas gali nutikti tik pasakose. Atliekant užduotis vaikai tapo pasakų herojais. Tradicinius pasakos herojus pakeitė savo sugalvotais ir taip sukūrė naują netradicinę pasaką.

Laboratorijoje „Knygos kelias“ mokiniai tapo „gydytojais“. „Ligoniai“ buvo knygelės, kurias turėjo apžiūrėti, aprašyti ,,diagnozes“ ir „pagydyti“. Šioje stotelėje mažieji skaitytojai buvo mokomi pagarbiai elgtis su knygomis, jas tausoti.

Skaitymo lenktynėse „Skaityti smagu būryje savų draugų“ pirmiausia buvo padarytas „apšilimas“, kad geriau sektųsi skaityti drauge. Mokiniai „pamatavo“ savo skaitymo tempą, skaitydami pasaką, suskaičiavo, kiek žodžių perskaitė per minutę. Po to visi kartu skaitė neįprastą knygą, kuri buvo susukta į ritinį.

Stotelės „Paskaitykime kartu: aš, tėveliai ir knyga“ sustojimas buvo mokinių namuose. Vaikai kartu su tėveliais vakarais skaitydavo knygas, skaitymo akimirkas fiksavo nuotraukose.

Renginį mokiniai užbaigė vakaro refleksija „Pro knygos langą“. Įsimintiniausia buvo sakyti „Jaunojo skaitytojo priesaiką“. Skaitymas mokiniams teikė malonumą, praturtino emocijas ir dvasinį pasaulį. Už aktyvų knygų skaitymą mokiniai apdovanoti knygomis ir padėkomis.

Renginį ,,Skaitymo vakaras“ organizavo pradinių klasių mokytojų metodinė grupė.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Milda Bagdonavičienė