2021-04-12 01:01
„Knygų Kalėdos“

Artėja šventės ir visada norisi kuo nors pasidalinti su kitais. Gera žinia – šiemet Lietuvoje vyksta jau dešimtosios „Knygų Kalėdos“.

Mūsų progimnazijos direktorė Laima Simėnienė dalijasi savo mintimis apie skaitymą: „Ar šių dienų vaikai mėgsta skaityti knygas?  Atsakymų būtų įvairių.  O aš labai mėgau skaityti.  Net nežinau, kieno čia nuopelnas.  Nepamenu, kad tėvai būtų raginę skaityti, bet knygas ryte rydavau. Net ir naktį, užsiklojusi antklode ir pasišviesdama prožektoriumi, kad mama nematytų ir nelieptų miegoti. Pati įdomiausia ir paslaptingiausia  miestelyje vieta man, vaikui, buvo miesto biblioteka. Lankydavausi ten kiekvieną savaitę. Didžiausias džiaugsmas būdavo, kai bibliotekininkė leisdavo „dirbti“ – priimti ir duoti knygas skaitytojams. Labai pavydėjau klasės draugei, kurios mama dirbo knygyne ir ji galėdavo ne tik ten skaityti naujausias knygas, bet ir jas parsinešti namo. Šiandien sunku suvokti, kad jei norėjai nusipirkti gerą knygą, reikėjo turėti pažįstamą pardavėją (man tai buvo draugės mama), taip pat reikėjo išprašyti iš tėvų pinigų tokiam pirkiniui arba jų užsidirbti.

Skaityti patinka ir dabar, bet bibliotekoje nesilankau. Knygas perku. Perskaičiusi atnešu į mokyklos biblioteką. Daug knygų perku ir anūkams. Džiaugiuosi, kad šiandien jiems patinka skaityti ir kad perskaitytas knygas dovanoja savo klasės, mokyklos bibliotekoms.

Kiekvienais metais Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje stengiamės nupirkti vaikams naujausių knygų, prisijungiame prie respublikinės akcijos „Knygų Kalėdos“, kurios metu visi turime galimybę savo mokyklos bibliotekai padovanoti ir taip pat pasidalinti perskaityta knyga.

Kviečiu ir Jus patirti tą pasitenkinimo jausmą, kai gali duoti, dalintis,  nelaukiant, kad gausi pats.“

Pakvieskime knygas į mokyklą ir mėgstantiems skaityti vaikams dovanokime „Knygų Kalėdas“! Laukiame Jūsų dovanojamų knygų mokyklos bibliotekoje.