2021-06-13 06:11
Respublikinis viešosios kalbos konkursas
Mokiniai šiuo metu ne tik mokosi nuotoliniu būdu, bet taip pat ir dalyvauja įvairiuose konkursuose. Dvi šaunios šeštokės – Smiltė Trijonytė ir Brigita Butkutė – lietuvių kalbos ir literatūros  mokytojai Almai Paulauskienei pasiūlius išbandyti jėgas respublikiniame  bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokinių viešosios kalbos konkurse, iškart sutiko. Konkurso tikslai buvo ugdyti mokinių kalbinius, komunikacinius ir kūrybinius gebėjimus, tobulinti viešojo kalbėjimo įgūdžius. Net 27 jaunieji oratoriai iš Lietuvos mokyklų, dalyvaujantys konkurse, kuris vyko realiu laiku ZOOM platformoje, gebėjo viešai, drąsiai pareikšti savo nuomonę tema „Kodėl verta/neverta skaityti knygas“. Mokiniai galėjo išgirsti įdomių minčių, palyginimų, citatų, įdomesnių knygų ir jų autorių paminėjimų, palyginti savo jėgas tarpusavyje. Aiškiai buvo matyti, kuris dalyvis kalbėjo drąsiai, nesusikaustęs, neskaitydamas paslėpto už kompiuterio ekrano teksto, o kurio stilistika, žodynas akivaizdžiai rodė, kad mokinio kalbą žymiai redagavo mokytoja. Čia galime pasidžiaugti mūsų mokinėmis – mergaitės buvo įgalios pačios pasiruošti tokio lygio konkursui, kalbėjo drąsiai ir užtikrintai, išsakė savo, o ne primestą nuomonę. Beje, abi labai mėgsta laisvalaikiu skaityti, tai joms yra malonumas ir atgaiva širdžiai. Gabiųjų mergaičių mokytoja džiaugiasi ugdytinių drąsa, sugebėjimu bendrauti virtualioje erdvėje, originaliomis mintimis, gebėjimu argumentuoti, remtis asmenine patirtimi. Sveikiname Smiltę Trijonytę, tapusią konkurso laureate!