2021-05-11 17:08
Meniu
Facebook
Facebook
Erasmus+
Erasmus+
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS IR APSAUGA
http://www.krazante.kelme.lm.lt/images/dom.png
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
eTwinning
eTwinning
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės „Kražantės“ progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: direktorius@krazantesprogimnazija.lt

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Laima Simėnienė

Naujienos
Su atbundančiu pavasariu artėja ir pati gražiausia pavasario švent...Parašyta 2021-04-03
Antroji vieta biologijos olimpiadojeParašyta 2021-04-01
Svarbi informacija mokiniams ir tėvamsParašyta 2021-03-20
Būsimųjų Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokinių tėvelių...Parašyta 2021-03-09
Žingsnių iššūkisParašyta 2021-03-09
Įsakymas dėl 1-8 klasių mokinių ugdymo nuotoliniu būduParašyta 2021-02-23
Kelmės „Kražantės“ progimnazijos direktorės L.Simėnienės 20...Parašyta 2021-01-21
Gražių artėjančių švenčiųParašyta 2020-12-22
„Skaitymo vakaras“Parašyta 2020-12-14
Jaukus ir šiltas Kalėdų laukimas „Kražantės“ progimnazijojeParašyta 2020-12-14
Informuojame, kad 5-8 klasių mokiniai gruodžio 9–22 dienomis moky...Parašyta 2020-12-11
Informacija dėl 5-8 klasių mokinių mokymosiParašyta 2020-12-06
„Knygų Kalėdos“Parašyta 2020-12-06
„Jaunųjų tyrėjų diena“Parašyta 2020-12-06
Informacija dėl 5-8 klasių mokinių mokymosiParašyta 2020-11-27
Respublikinis viešosios kalbos konkursasParašyta 2020-11-24
„VISOS PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI“Parašyta 2020-11-19
Informacija 5 ir 6 klasių tėveliamsParašyta 2020-11-17
InformacijaParašyta 2020-10-23
Projekto „Kražantės“ progimnazija buria bendruomenę“ sėkmėParašyta 2020-10-23
Pranešimas dėl nuotolinio mokymosiParašyta 2020-10-14
Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmisParašyta 2020-09-23
DĖL MAITINIMO PASLAUGOS ORGANIZAVIMOParašyta 2020-09-21
SVARBI INFORMACIJAParašyta 2020-09-21
Mokslo ir žinių diena Kelmės „Kražantės“ progimnazijojeParašyta 2020-09-02
Instrukcija dėl pradinio ir pagrindinio ugdymo organizavimo būtinų ...Parašyta 2020-08-27
Rugsėjo 1-osios kvietimasParašyta 2020-08-27
Stovykla ,,Iš praeities į dabartį“Parašyta 2020-07-09
Geriausieji penktųjų klasių mokiniaiParašyta 2020-06-22
Šeštųjų klasių geriausieji mokiniaiParašyta 2020-06-22
Su atbundančiu pavasariu artėja ir pati gražiausia pavasario šventė - Šv. Velykos

Antroji vieta biologijos olimpiadoje

     „Kražantės“  progimnazijos bendruomenė sveikina Brigitą Butkutę, 6b klasės mokinę,  ir jos mokytoją Iloną Sutkienę   laimėjus II vietą Lietuvos miestų ir rajonų mokyklų 5–8-ųjų klasių mokinių biologijos olimpiados II-ajame ( rajoniniame) etape. Olimpiadą organizuoja Lietuvos biologijos mokytojų asociacija.

     Linkime mokytojai ir mokinei  sėkmės visuose konkursuose ir olimpiadose bei kasdieniniuose darbuose.


Svarbi informacija mokiniams ir tėvams

Būsimųjų Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokinių tėvelių dėmesiui
Žingsnių iššūkis

Žingsnių iššūkis

 

Visą vasario mėnesį Kelmės „Kražantės“ progimnazijos žygeivių būrelio nariai, mokytojai, kiti mokiniai kartu su šeimos nariais jungėsi prie nemokamo žingsnių iššūkio „Eitinis“.

Jo organizatorės mokykloje – socialinė pedagogė Asta Trijonienė ir mokytoja Alma Paulauskienė, o projekto iniciatoriai yra Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, mobilioji programėlė #walk15 ir programavimo partneriai UAB „Kirotech“. Pagrindinė idėja – būkime sveiki ir žingsniuokime kartu. Nuotolinio mokymosi ir darbo metu daug laiko praleidžiame nejudriai, todėl mieste ir jo apylinkėse buvo pilna intensyviau vaikščiojančių kražantiškių.

Sakoma, kad kelionė gali būti vertingesnė už patį jos tikslą, kad galime keliauti ne tam, kad kur nors nukaktume. Kartais ėjome dėl paties ėjimo, kuris gerina nuotaiką, išvalo neigiamas mintis ir padeda sustiprėti, o kartais gimtąjį miestą, jo apylinkes pamatydavome kitaip. Šiuo eitiniu iššūkiu norėta priminti, kad ir mūsų dvasia turi nesustoti, nuolat tobulėti, puoselėti viltį.

 „Eitinis“ – keistas, negirdėtas žodis? Apsilankykite lkz.lt (Lietuvių kalbos žodyne).  Sugalvojome žingsnių iššūkį be jokio plano (jis tik tarp kitko – kartą ar daugiau apeiti Lietuvos pasieniu 1714 km). Džiugino dalyvių entuziazmas. Programėlėje #walk15 skaičiavome žingsnius, vertėme juos į kilometrus ir, matydami vieni kitų rezultatus, varžėmės tarpusavyje. Kažkam suplyšo batai, kažkas pasiekė asmeninį žingsnių rekordą ar suprato, kaip smagu praleisti 2–4 valandas užmiesčio keliukuose, miške, o ne miesto gatvėse. Nuotraukose fiksavome savo žygių akimirkas, o tai buvo įvairus paros metas – ankstyvas rytas, vidurdienis, vėlyvas vakaras. Galime pasakyti, kad vasario mėnuo buvo puikus – nepakartojamai graži žiema, ateinantis pavasaris ir patirti įspūdžiai! Į šį aktyvų žingsniavimą įsitraukė vis daugiau Kelmės „Kražantės“ progimnazijos mokinių ir mokytojų, nemažai jų dalyvavo ir be registracijos programėlėje. Smagu, kad mokyklos direktorė Laima Simėnienė šią idėją palaikė ne tik morališkai, bet ir nužingsniavo nemažai kilometrų. Ne kartą prasilenkdami kelyje vieni kitus sutikome ir vietoje pasisveikinimo „Labas“ tarėme „Eitinis“. Paskutinę savaitę pasiryžimas ir kilometrų kiekis sparčiai augo, pirmasis trejetukas keitėsi vietomis vos ne kas valandą. Dalyvių nueiti kilometrai svyravo nuo 10 iki 36. Per keturias savaites mes visi nužingsniavome virš 6 295 837 žingsnių.

Pirmąją vietą per mėnesį nuėjusi 594345 žingsnių užėmė 7b klasės mokinė Augustė Gečaitė. Pasak nugalėtojos, sužinojus kilo didelis noras sudalyvauti žingsnių iššūkyje. Pirmomis dienomis skaudėjo kojas, nes nebuvo pratusi tiek daug judėti, bet sau tarė, kad nepasiduos. Kiekvieną dieną vaikščiodavo po 4–7 valandas. Dažnai nebuvo tiek laiko,  nes reikėjo ruošti pamokas, dalyvauti būreliuose. Augustė pataria vaikščioti tris kartus per dieną –ryte, vakare ir per pietus. Šaunioji septintokė sako, kad kiekviena ėjimo diena buvo vis kitokia – sutiko stirną, šuniukus, savo bendražygius. Prieš finišo dieną pradėjo vaikščioti nuo 7 val. iki vėlaus vakaro. Augustės nuomone, toks iššūkis rekomenduotinas kiekvienam mokiniui pagal jo jėgas, tikrai verta pabandyti. Antrosios vietos nugalėtoja mokytoja Alma Paulauskienė sako, kad vaikščiojimas jai ne naujiena. Ji yra dalyvavusi įvairios trukmės ir įvairių organizacijų žygiuose, bet šįkart pritrūko laiko. Kasdienis įprotis bent porą valandų judėti teikia didžiulę naudą sveikatai. Pasirinkusi tolimesnį maršrutą mėgsta klausytis muzikos ir tinklalaidžių. Trečiosios vietos laimėtojas mokytojas Gintaras Strelkauskis savo pavyzdžiu užkrėtė ne vieną mokinį gyventi aktyviai.

Norisi pasidžiaugti ir žingsnių iššūkyje dalyvavusiomis šeimomis. Puikių rezultatų pasiekė 6b klasės mokinė Brigita Butkutė, Sandra ir Vaidotas Vaitkai (4, 5, 8 vietos). Brigita ir jos šeima sako, kad tai tapo tiesiog kasdieniniu įpročiu. Labiausiai patiko pasivaikčiojimai po pamokų ir vakare, nes taip buvo galima pailsėti po dienos darbų ir kitų dalykų. Daug kilometrų nuėjo Reda Mačiūnė ir Nojus Jurgėlas (7, 9 vietos), Asta Trijonienė ir Smiltė Trijonytė (6, 13 vietos; kartu vaikščiojo ir tėvelis Ramūnas).

Aktyvūs buvo ir kiti kražantiškiai: mokytoja Nijolė Šaltmerienė, sveikatos priežiūros specialistė Lina Andrijauskienė ir mokiniai Austėja Gailiūtė, Vilius Čerkauskas, Pusnė Stončiūtė, Karina Karvelytė, Meida Levickaitė, Eglė Rimkutė, Urtė Marija Laurinavičiūtė, Tautginė Paulauskaitė, Orinta Kančelkytė, Kristupas Andrulis, Roberta Radavičiūtė, Kamilė Fetingaitė, Žemyna Buitvydaitė, Emilis Šaulys, Vesta Dumskytė, Austėja Purvineckaitė, Orinta Gaurilovaitė, Adelija Užkurytė.

Džiugu, kad savo pavyzdžiu užkrėtėme ir kitas progimnazijos klases, kurios kūrė savo iššūkius ir skaičiavo nueitus žingsnius. Toks judrumas nieko nekainuoja, bet nauda didžiulė. Dėkojame visiems dalyviams, tikimės, kad jūsų aktyvumas paskatins ir kitas bendruomenes susikurti tokius iššūkius.


Alma Paulauskienė, Asta Trijonienė


Įsakymas dėl 1-8 klasių mokinių ugdymo nuotoliniu būdu

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos direktorės L.Simėnienės 2020 metų veiklos ataskaita
Gražių artėjančių švenčių

„Skaitymo vakaras“

„Kas skaito knygas, tam netrūksta geriausio draugo ir išmintingo patarėjo“ (Sokratas).

 

Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje rugsėjo–lapkričio mėnesį pradinėse klasėse vyko knygų skaitymo varžytuvės. Daugiausia knygų perskaitę mokiniai gruodžio 8 d. dalyvavo progimnazijos renginyje „Skaitymo vakaras“, kurio tikslas – netradicinių skaitymo skatinimo būdų plėtojimas. Renginys organizuotas „stotelių“ metodu.

                      Renginio pradžioje progimnazijos direktorė dalinosi prisiminimais apie vaikystėje skaitytas knygas. Vėliau klasių komandos pagal parengtus stotelių maršrutus ,,keliavo“ į knygų pasaulį.

                      Pasakų kūrimo dirbtuvėlėse „Kūrybos žiedai“ pradinukai buvo kviečiami pakeliauti po pasakų karalystę. Prisiminė savo įsimintiniausius pasakų herojus. Dalinosi mintimis, kas gali nutikti tik pasakose. Atliekant užduotis vaikai tapo pasakų herojais. Tradicinius pasakos herojus pakeitė savo sugalvotais ir taip sukūrė naują netradicinę pasaką.

Laboratorijoje „Knygos kelias“ mokiniai tapo „gydytojais“. „Ligoniai“ buvo knygelės, kurias turėjo apžiūrėti, aprašyti ,,diagnozes“ ir „pagydyti“. Šioje stotelėje mažieji skaitytojai buvo mokomi pagarbiai elgtis su knygomis, jas tausoti.

Skaitymo lenktynėse „Skaityti smagu būryje savų draugų“ pirmiausia buvo padarytas „apšilimas“, kad geriau sektųsi skaityti drauge. Mokiniai „pamatavo“ savo skaitymo tempą, skaitydami pasaką, suskaičiavo, kiek žodžių perskaitė per minutę. Po to visi kartu skaitė neįprastą knygą, kuri buvo susukta į ritinį.

Stotelės „Paskaitykime kartu: aš, tėveliai ir knyga“ sustojimas buvo mokinių namuose. Vaikai kartu su tėveliais vakarais skaitydavo knygas, skaitymo akimirkas fiksavo nuotraukose.

Renginį mokiniai užbaigė vakaro refleksija „Pro knygos langą“. Įsimintiniausia buvo sakyti „Jaunojo skaitytojo priesaiką“. Skaitymas mokiniams teikė malonumą, praturtino emocijas ir dvasinį pasaulį. Už aktyvų knygų skaitymą mokiniai apdovanoti knygomis ir padėkomis.

Renginį ,,Skaitymo vakaras“ organizavo pradinių klasių mokytojų metodinė grupė.

 

 

                                                         Pradinių klasių mokytoja metodininkė Milda Bagdonavičienė

Vaizdai čia


Jaukus ir šiltas Kalėdų laukimas „Kražantės“ progimnazijoje

Gruodžio mėnesį Kelmės Kražantės“ progimnazijos bendruomenė laikydamasi visų Covid-19 karantino reikalavimų  susitelkė prasmingiems, džiugiems Kalėdų laukimo darbams. Net nuotolinio mokymo ribojimai nesutrukdė išradingos veiklos ir dosnaus dalijimosi mokykloje.
         Ant advento vainiko nupinto progimnazijos pavaduotojos ugdymui J. Seselskienės ir R. Dovidaitienės įžiebus pirmąją advento žvakės liepsnelę progimnazijoje kasdien vis daugėjo kalėdinių papuošimų ir simbolių. Antrojo aukšto langus bei fojė karpiniais papuošė mokytoja I. Sabaitytė ir D. Vaičiulienė. Kaip ir kasmet veikė kalėdinės dirbtuvės
Papuoškime mokyklą kartu“. Šiemet jose kūrybiškai plušėjo pradinukai ir jų mokytojos bei logopedė I. Dargienė, taip pat specialioji bei socialinė pedagogė M. Liaugodienė ir A. Trijonienė. Visos mažųjų mokinukų klasės ir pailgintos dienos grupės vaikai (mokytoja S. Andrulienė) gamino eglutes iš pušų šakų, kankorėžių, plunksnų, mezginių. Iš jų kompoziciją  pirmojo aukšto fojė sukūrė mokytoja padėjėja A. Ralovecienė. Visiems puošusiems progimnaziją maloniai padėjo mokyklos aptarnaujantis personalas (J.Žimkus, R. Dovidaitis, A. Mockus, L. Valčiukė). Jų draugišką pagalbą jautė ir mokinukai, ir mokytojai, ir mokyklos administracija. Švenčių metu džiugino visos progimnazijos bendruomenės noras ir ryžtas, susitelkimas kuriant šventinę kalėdinę nuotaiką.
           Vyresniųjų klasių mokiniai, nors mokėsi nuotoliniu būdu, paruošė virtualius sveikinimus savo vyresniesiems ir jaunesniesiems draugams, ir visam progimnazijos kolektyvui. Noriai talkino mokinių tėveliai, padėję savo vaikučiams namuose iškepti pyragus Jaunųjų maltiečių organizuojamai
„Saldžiajai pertraukai” (vadovė L. Šimkevičienė). Mokytojų kambario erdves puošė mokytojų kolegų taryba ir kasdien ji siuntė išradingus virtualius linkėjimus.
           Progimnazijos direktorė L. Simėnienė padovanojo progimnazijos bibliotekai knygų ir pakvietė jungtis prie akcijos
„Knygų Kalėdos” bei drauge su direktorės pavaduotojomis R. Dovidaitiene ir J. Seselskiene dėkojo bendruomenei už atliktus darbus, skatino prasmingai veiklai, linkėdamos sveikatos, laimingų, partneryste grįstų metų.
         
Kražantės“progimnazijos bendruomenė sveikina visus Kelmės rajono gyventojus su artėjančiomis šventėmis ir linki sveikų, darbingų, bendruomeniškų ateinančių metų.

                   

                                                                                                                             A.    Stulpinienė


Informuojame, kad 5-8 klasių mokiniai gruodžio 9–22 dienomis mokysis nuotoliniu būdu