2017-10-21 00:48
Meniu
Facebook
Facebook
Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas
BMT
BMT
Comenius
Comenius
Olweus
Comenius
Kuriame Lietuvos ateitį
BMT
Tinklas
Tinklas
Mukis
BMT
Bendroji informacija apie mokyklą

Mokyklos pavadinimas: Kelmės "Kražantės" progimnazija

Mokyklos tipas: progimnazija

Juridinio asmens kodas: 190091812

Steigėjas, savininkas (dalininkai): Kelmės rajono savivaldybės taryba

Mokomoji kalba: lietuvių

Mokymo forma: dieninė

Mokyklos adresas: Vytauto Didžiojo 110, Kelmė (Vaizdas žemėlapyje)

Pašto kodas: LT - 86140

El. pašto adresas: krazantesprogimnazija@gmail.com

Telefonas: 8 (427) 61193

Mokyklos direktorius: Laima Simėnienė

Naujienos
„Eina saulelė aplinkui dangų“Parayta 2017-10-19
Šeštasis etnokultūrinis renginysParayta 2017-10-19
Tarptautinė Mokytojo diena 2017Parayta 2017-10-16
,,Auksinės minutės"Parayta 2017-10-16
Rudenėlio takuParayta 2017-10-15
DažasvydisParayta 2017-10-15
Matematikos protmūšisParayta 2017-10-10
Pasaulinė gyvūnų dienaParayta 2017-10-08
Pasaulio pažinimo pamokėlėParayta 2017-10-05
„Tyrėjo naktis 2017“ mokyklojeParayta 2017-10-02
Europos kalbų dienaParayta 2017-09-28
Padėka rėmėjuiParayta 2017-09-27
Draugystės akcijaParayta 2017-09-27
Rudens lygiadienisParayta 2017-09-26
Lietuvių kalbos draugijos suvažiavimeParayta 2017-09-26
Lietuvių konferencijai Vilniuje – 100Parayta 2017-09-21
Kartu su ,,Misija Sibiras"Parayta 2017-09-19
Mieli mokiniai, tėveliai, mokytojai,Parayta 2017-08-28
SkelbimasParayta 2017-08-28
SkelbimasParayta 2017-08-23
spdiai i kelionsParayta 2017-06-22
2016 2017 m. m. moksleivi krybiniai darbaiParayta 2017-06-21
Partnerysts ir bendradarbiavimo seminarasParayta 2017-06-19
Maltieiai NidojeParayta 2017-06-14
Padkos diena Kraants progimnazijojeParayta 2017-06-13
Dl laisv darbo vietParayta 2017-06-09
Dovana rajono mokiniamsParayta 2017-06-07
,,Jie garsino ms mokykl"Parayta 2017-06-05
ygeiviai PasandravyjeParayta 2017-06-05
,,Geros mokyklos link"Parayta 2017-06-05
„Eina saulelė aplinkui dangų“

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos I. Kasparavičienė, A. Žičkienė ir A. Paulauskienė Kelmės rajono bendrojo ugdymo mokyklų 6–8 klasių mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojas šeštąjį kartą pakvietė į etnokultūrinį renginį „Eina saulelė aplinkui dangų“. Šių metų renginio tema – tradiciniai amatai, forma – konferencija. Renginio tikslas – padėti mokiniams pažinti ir vertinti savo tautos tradicinę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją, ugdytis pasididžiavimą ja. Renginyje dalyvavo devynios komandos iš Tytuvėnų, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio, Pakražančio, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijų, ,,Kražantės“ progimnazijos, ,,Aukuro“, Liolių, Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinių mokyklų, Liolių pagr. mokyklos Maironių skyriaus. Komandos paruošė ir pristatė namų darbus –  5–7 min. įvairių formų (žodžiu, Power Point, filmuku ar kt.) pranešimus tradicinių amatų  tema (gimtųjų apylinkių ar giminės amatininkas, tautodailininkai; amatai: medžio, akmens apdirbimas, keramika, siuvimas, mezgimas, nėrimas ir pan.). Reikėjo daug drąsos dalintis sukauptomis žiniomis bei inscenizuoti, paaiškinti gautas patarles apie darbštumą ir amatus. Taip pat mokiniai ir mokytojos dalyvavo edukacijoje – pynė draugystės virveles keturiais siūlais ir akmenukais, vaišinosi obuoliais ir lietuviškomis vynuogėmis.  Šiemet renginys vyko bendradarbiaujant ne tik su Kelmės SMC, bet ir su Kelmės kultūros centru. Esame dėkingi Etninės kultūros ir amatų skyriui (vedėja N. Jokubauskienė, amatų studijos vadovė I. Arlauskienė) už edukacinę programėlę  bei galimybę pakeisti ugdymo aplinką. Dalyvavę mokiniai ir mokytojos apdovanotos Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos direktorės L. Simėnienės padėkomis.  Renginio akimirkas galėsite matyti laidoje ,,Labas iš Kelmės“ (redaktorė R. Ščiglinskienė).

A.    Paulauskienė


Šeštasis etnokultūrinis renginys

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos I. Kasparavičienė, A. Žičkienė ir A. Paulauskienė Kelmės rajono bendrojo ugdymo mokyklų 6–8 klasių mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojas šeštąjį kartą pakvietė į etnokultūrinį renginį „Eina saulelė aplinkui dangų“. Šių metų renginio tema – tradiciniai amatai, forma – konferencija. Renginio tikslas – padėti mokiniams pažinti ir vertinti savo tautos tradicinę kultūrą, suprasti jos gyvybingumą ir nuolatinį atsinaujinimą, suvokti save kaip tos kultūros puoselėtoją, ugdytis pasididžiavimą ja. Renginyje dalyvavo devynios komandos iš Tytuvėnų, Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio, Pakražančio, Kražių Žygimanto Liauksmino gimnazijų, ,,Kražantės“ progimnazijos, ,,Aukuro“, Liolių, Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinių mokyklų, Liolių pagr. mokyklos Maironių skyriaus. Komandos paruošė ir pristatė namų darbus –  5–7 min. įvairių formų (žodžiu, Power Point, filmuku ar kt.) pranešimus tradicinių amatų  tema (gimtųjų apylinkių ar giminės amatininkas, tautodailininkai; amatai: medžio, akmens apdirbimas, keramika, siuvimas, mezgimas, nėrimas ir pan.). Reikėjo daug drąsos dalintis sukauptomis žiniomis bei inscenizuoti, paaiškinti gautas patarles apie darbštumą ir amatus. Taip pat mokiniai ir mokytojos dalyvavo edukacijoje – pynė draugystės virveles keturiais siūlais ir akmenukais, vaišinosi obuoliais ir lietuviškomis vynuogėmis.  Šiemet renginys vyko bendradarbiaujant ne tik su Kelmės SMC, bet ir su Kelmės kultūros centru. Esame dėkingi Etninės kultūros ir amatų skyriui (vedėja N. Jokubauskienė, amatų studijos vadovė I. Arlauskienė) už edukacinę programėlę  bei galimybę pakeisti ugdymo aplinką. Dalyvavę mokiniai ir mokytojos apdovanotos Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijos direktorės L. Simėnienės padėkomis.  Renginio akimirkas galėsite matyti laidoje ,,Labas iš Kelmės“ (redaktorė R. Ščiglinskienė).

Alma Paulauskienė                 Vaizdai čia


Tarptautinė Mokytojo diena 2017

Tarptautinę  mokytojų  dieną „ Kražantės “  progimnazijoje   atrodė, kad mokykloje  prasidėjo policijos  reidas.  Prie lauko durų kiekvieną  pedagogą  pasitiko   policijos atributais pasipuošę  mokiniai (mokinių parlamento narai). Jie lydėjo iki mokytojų kambario, liepė pasakyti įėjimo kodą, kuris buvo  nurodytas   šventei pritaikytuose kelio ženkluose.

Mokytojų kambaryje, padabintame   trispalviais  balionais bei  improvizuotais  saugaus  kelio ženklais, kvepėjo arbata ir kava, mokinukų paruoštais saldumynais, gėlėmis. Pasivaišinusius  ir pailsėjusius  mokytojus  daina pasveikino   berniukų ir mergaičių ansamblis (mokytoja J. Jakubauskienė),  o mokyklos  parlamento nariai( vadovė direktoriaus pavaduotoja J. Seselskienė)  pakvietė atlikti saugaus gyvenimo  kūrybines užduotis ir improvizuotos pamokos pabaigoje šūkiu palinkėjo ,,Būk Saugus mokykloje!”

 Sveikinimo  žodžius tarė  progimnazijos direktorė L. Simėnienė ir direktoriaus   pavaduotojos – R. Dovidaitienė, J. Seselskienė.  Jos mokytojams įteikė pieštukines.

„ Kražantės“  mokytojų  kolektyvas  nuoširdžiai  dėkoja  visos mokyklos mokiniams, jų tėveliams   bei  mokyklos administracijai  už sveikinimus, siurprizus, dovanas, gerą nuotaiką ir  linkėjimus.

A.      Žičkienė

Vaizdai čia

,,Auksinės minutės"

Kelmės ,,Kražantės“ progimnazijoje lankėsi Jaunųjų gydytojų asociacijos organizuojamas projektas ,,,Auksinės minutės“. Šiame projekte savanoriauja gydytojai, rezidentai, medicinos studentai. Trys savanoriai,  praėję vidinius gaivinimo mokymus pagal 2015 m. Europos gaivinimo tarybos gaires, mokykloje ruošėsi susitikimui su mokiniais jau nuo 7. 30 val. Medicinos studentės iš Vilniaus universiteto Elijos Januškevičiūtės ir kitų dalyvių prisistatymo klausėsi mūsų 7–8 klasių mokiniai. Iš viso žmogaus gaivinimo apmokytos 5 klasės, savanoriai negailėdami jėgų dirbo iki popietės. Kiekvienas mokinys buvo aprūpintas manekenais. Taip pat mokymo priemonės buvo ir du mokomieji defibrialiatoriai. Manoma, jog apmokyti asmenys gali prisidėti prie gyvybių išgelbėjimo kasmet. Kokybiškai suteikiamas gaivinimas užtikrina deguonies tiekimą į smegenys ir širdį, o krūtinės paspaudimai ir defibriliacija gali atkurti širdies plakimą. Tai yra gyvybiškai svarbu, nes leidžia palaikyti žmogaus gyvybę kritinėmis minutėmis – iki tol, kol atvyks greitoji pagalba. Nors Europos Komisija sąjungos narėms rekomenduoja mokyklose diegti gaivinimo mokymus, Lietuva neturi efektyvios mokymo sistemos. Kadangi 13 metų vaikas jau yra pajėgus atlikti pilnavertį gaivinimą, vienintelis kelias į sėkmę ir gyvybės išsaugojimą – masinis apmokymas. O statistika negailestinga – Lietuvoje kasmet širdis sustoja daugiau nei 3000 žmonių, didžioji dalis jų nesulaukia gaivinimo ir tik keli procentai išgyvena iki išėjimo iš ligoninės. Mūsų mokiniams šie praktiniai mokymai labai patiko bei buvo naudingi. Džiaugiamės, jog projekto ,,Auksinės minutės“ dalyviai viešėjo pas mus.

Rugilė Gedminaitė, 7b kl. mokinė

Alma Paulauskienė, mokytoja                Vaizdai čia


Rudenėlio taku

Spalio 12 d. mūsų mokykloje vyko pradinių klasių renginys – Skrybėlių paradas „Rudenėlio taku“. Jį organizavo pradinių klasių mokytojos V. Gudmonienė, D. Krumplienė ir L. Armonienė. Paradą vedė 2c klasės mokiniai Ugnė Bimbaitė ir Augustas Mažeika. Savo kūrybinę išmonę čia galėjo pademonstruoti visi norintys. Susirinko gausus būrys vaikų, pasipuošusių rudeninėmis skrybėlėmis, padabintomis spalvingais lapais, vaisiais, uogomis, daržovėm, kankorėžiais, gėlėmis ir kitokiais gražumynais. Eidami raudonu kilimu ir skambant muzikai net 76 modeliai pademonstravo rudenines skrybėles. Dėkojame visoms mamoms ir tėčiams, kurie padėjo savo vaikams pasiruošti paradui. Ačiū, kad esate neabejingi mokyklos renginiams ir paskatinate vaikus juose dalyvauti.

    Lina Armonienė

                               Vaizdai čia


Dažasvydis
Spalio 12 -osios jau vėloką popietę grupė 8b klasės ir keletas7b klasės mokinių vyko į GIGA dažasvydį Šiauliuose. Po jo vykome papramogauti i PC Akropolis. Visi grįžome su labai puikia nuotaika ir turiningai pailsėję. Ekskursiją organizavo ir lydėjo mokytoja Marijona Deimantienė.

Matematikos protmūšis

Spalio 2 dienos popietę „Kražantės“ progimnazijoje vyko“ 5 – 6 klasių mokinių grupės „Matematikos gabiųjų vaikų mokyklėlės “ matematikos  protmūšis „stotelių“ metodu. Renginį rengė ir vedė matematikos mokytoja metodininkė Genė Mikalauskienė ir vyresnioji matematikos mokytoja Marijona Deimantienė. Rezultatus susumuoti padėjo 7 – 8  klasių mokiniai

(vadovavo Genė Mikalauskienė). Atlikę užduotis, penktokai ir šeštokai  žaidė pasaką – žaidimą „Sprinterių šeima“. Jį vedė mokytoja Marijona Deimantienė. 

 Matematikos protmūšyje I vietą laimėjo 6a klasės komanda, II vietą – 5b klasės komanda, III vietą – 6b klasės komanda, IV vietą – 5a klasės komanda. Visi renginio dalyviai   apdovanoti  saldžiais prizais.

                                                                                                                           M.  Deimantienė


Vaizdai čia

Pasaulinė gyvūnų diena

Minint Pasaulinę gyvūnų dieną mokykloje vyko įvairios veiklos, skirtos priminti visiems, kad gyvūnai mūsų gyvenime yra labai svarbūs. Tiek pradinių klasių, tiek įvairių dalykų mokytojai vedė integruotas  pamokas, susiedami jas su gyvūnų tema. Pertraukų metu mokiniai rašė padėkos laiškus savo mylimiausiam augintiniui. Maltiečių vaikų dienos centre svečiavosi veterinarijos gydytoja ir šunų veislyno „Huberto legenda“ savininkė Erika Sutkienė su augintiniu Dakota. Tai labai retos bladhaudų veislės šuo, kurių Lietuvoje yra vos aštuoni. Sužavėjo įdomus pasakojimas, apie augintinių priežiūrą, parodas, veterinaro darbą. Erika sušildė nuoširdžiu, šiltu bendravimu. Dakotos draugiškumas privertė visus susimąstyti apie gyvūnų jausmus, išgyvenimus.

Ilona Sutkienė


Vaizdai čia

Pasaulio pažinimo pamokėlė
3b klasės mokiniams spalio 4d. pasaulio pažinimo pamokėlę, skirtą pasaulinei gyvūnų dienai paminėti, vedė Kelmės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė E. Valiuškienė ir V. Budreckienė.

„Tyrėjo naktis 2017“ mokykloje
Rugsėjo paskutinį penktadienį visi, besidomintys mokslo pasiekimais, yra kviečiami į visoje Lietuvoje vykstančius „Tyrėjų nakties“ renginius. Mūsų mokyklos Jaunieji tyrėjai bei jų gamtos mokslų mokytojos: Ilona Sutkienė, Loreta Dukauskienė, Violeta Šniaukštienė irgi surengė efektingą eksperimentų šou, kuris sužavėjo susirinkusius į šį renginį. Mokiniai taip pat turėjo galimybę dalyvauti protmūšyje bei galvosūkių sprendimo konkurse. Dėkojame jauniesiems tyrėjams: Jonui Seselskui, Gvidui Gajauskui, Emilijai Milickytei, Domantui Saunoriui ir Arnui Jagminui už įspūdingą reginį.

Vaizdai čia


Europos kalbų diena

                Kaip ir kiekvienais  metais  „Kražantės“ progimnazijos  Kalbų   metodinė  grupė (pirm. A. Paulauskienė, mokyt. A. Žičkienė, I. Kasparavičienė I. Sėjūnienė, V. Gliaudienė, N. Bielskienė, O. Raubienė,  N. Vengelienė)  surengė  Europos kalbų dienos minėjimą.

       Šiais metais  kalbų mokytojos  paskatino aštuntokus pakartoti   žinias promūšyje.   Renginio metu šešios   komandos atsakinėjo  į  23 klausimus. Geriausiai sekėsi  8a mokinių komandoms.  V.  Ispyrian, D. Ralys, L.  Palubinskytė, V. Kruša užėmė pirmąją vietą,  E. Norvaišaitė, G. Gečaitė, F. Užkuraitė, P. Dzvankauskas  buvo antrieji, o 8c klasės komanda –  D. Heynold,  K. Augustytė, M. Laurinavičiūtė, E. Petrauskis –  pelnė trečiąją vietą.

             Mokiniai klausėsi dainų  įvairiomis  Eoropos kalbomis, įtvirtino žinias bei sužinojo  daug naujų faktų apie  europiečius bei  jų kalbas.


Asta Žičkienė

                        Vaizdai čia


Puslapis 1 i 45 1 2 3 4 > >>
Prisijungti
Nario vardas

SlaptaodisDar ne narys?
Registruokis

Pamirai slaptaod?
Paprayk naujo
Pamokų laikas
1 pamoka 08.00 - 08.45
2 pamoka 08.55 - 09.40
3 pamoka 10.00 - 10.45
4 pamoka 11.00 - 11.45
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.05 - 13.50
7 pamoka 13.55 - 14.40
Copyright © 2009-2014 Kelmės Kražantės progimnazija
2001573 Kelmės Kražantės progimnazija Unikali apsilankym

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor