Gražiausias adventas

Gruodžio mėnesį Kelmės „Kražantės“ progimnazijos bendruomenė šventinius darbelius skyrė adventui, kurio metu susikaupimu ir prasmingais darbais artinamos Kalėdos.
         Ant advento vainiko, nupinto direkt. pavaduotojos ugdymui J. Seselskienės, uždegta pirmoji žvakė. Direkt. pavaduotoja ugdymui J. Seselskienė ir tikybos  mokytoja D. Adomaitienė 5-8 kl. mokiniams per pamokas kalbėjo apie advento laikotarpio prasmę. Jo metu atliekami geri darbai, gaminami kalėdinių papuošimai ir simboliai.
        Apie  pirmojo žiemos mėnesio papročius ir jų kaitą mokiniai gilino žinias dalyvaudami meninėje programoje „Advento rytmetys“ (mokytojos J. Jakubauskienė, A. Stulpinienė, L. Šimkevičienė, direktoriaus pavaduotoja J. Seselskienė), vėliau ši meninė programa parodyta Paprūdžių Grupinio gyvenimo namuose. Antrojo aukšto langus bei fojė ir mokytojų kambarį  karpiniais ir gyvų augalų kompozicija papuošė mokytojos I. Sabaitytė ir D. Vaičiulienė.
       Kaip ir kasmet veikė kalėdinės dirbtuvės. Jose nuoširdžiai plušėjo pradinukai ir jų mokytojos bei logopedė I. Dargienė ir socialinė pedagogė A. Trijonienė bei specialioji pedagogė M. Liaugodienė. Įvairiausius papuošimus, dekoruotus puodelius, žaisliukus, žvakes, vainikėlius, eglutes – iš popieriaus, šieno, žalumynų, vaško, polistirolo – gamino vyresniosios klasės bei mokytojų bendruomenė drauge su mokiniais. Įvyko  koncertas „Gyvai skamba gražiau“, kuriame pasirodė Šiaulių Dainų progimnazijos mokiniai Paskutiniąją advento savaitę atidaryta Kelmės „Kražantės“ progimnazijos 7a klasės mokinio Manto Urbelio autorinė fotografijų paroda „Žiemos akimirkos“.
      Mokyklos mokinių parlamentas (vadovė direktoriaus pavad. ugdymui J. Seselskienė) pats parengė nuotaikingą pasirodymą kalėdinio filmo „Kaip Gričas vogė Kalėdas“  tema, o po to ir 5-8 klasių mokiniai parodė savo su filmais susietas interpretacijas, na,  o vakaronė užbaigta šaunia  diskoteka.
       Kalėdiniame šurmulyje mielai sukosi mokinių tėveliai, padėję savo vaikučiams namuose iškepti pyragus Jaunųjų maltiečių organizuojamai „Saldžiajai pertraukai” (vadovė L. Šimkevičienė), neabejingi buvo ir mokytojai surengę „Gėrybių aukcioną“, o jo metu surinktus pinigus paaukojo „Maltiečių sriubos“ akcijai.
      Mokytojų kolegų taryba pakvietė mokytojus į meduolių puošimo edukaciją Kelmės amatų centre. Progimnazijos direktorė L. Simėnienė   drauge su direktorės pavaduotojomis R. Dovidaitiene ir J. Seselskiene dėkojo bendruomenei už prasmingus darbus, ragino ieškoti naujų idėjų ir  jas įgyvendinti, linkėjo sveikatos, darnos, aktyvaus ir laimingo bendravimo metų.
         „Kražantės“ progimnazijos bendruomenė sveikina visus Kelmės rajono gyventojus su gražiausiomis metų šventėmis ir linki sveikų, kūrybingų, bendryste grįstų ateinančių metų.

A.  Stulpinienė