METODINĖ DIENA „MOKOMĖS IŠ PATIRČIŲ“

Lapkričio 3 dieną Kelmės „Kražantės“ progimnazijoje vyko metodinė diena „Mokomės iš patirčių“, kurios tikslas - tobulinti mokytojų profesines kompetencijas, reikalingas patirtinio ugdymo metodų veiksminimui, siekiant aktyviai įtraukti mokinius į kūrybišką bei aktyvią veiklą, skatinančią mąstymą per konkrečią patirtį.

Renginio organizatoriai: Kelmės „Kražantės“ progimnazijos gamtamokslinio, socialinio ugdymo, matematikos ir informacinių technologijų mokytojų metodinė grupė.

Metodinę dieną pradėjo progimnazijos direktorė Laima Simėnienė, kviesdama visus į atvirą diskusiją „Patirtis – kas tai?“. Aktyvaus žaidimo „Aš irgi“ metu renginio dalyviai pasidalino asmenine savo pomėgių patirtimi: vieni rado sau bendraminčių, kiti didžiavosi savo pomėgio išskirtinumu.

Taikant „stotelių“ metodą visi metodinės dienos dalyviai turėjo galimybę išbandyti save patirtinėse veiklose:

• „Šeima“, matematikos vyresnioji mokytoja Marijona Deimantienė;
  • „Ar esi gudresnis už penktoką?“, matematikos mokytoja metodininkė Genė Mikalauskienė;
  • „Kurk lėlę, pažink save“, socialinė pedagogė Asta Trijonienė;
  • „Plika akimi nematomi pasauliai“, biologijos mokytoja metodininkė Ilona Sutkienė;
  • „Veni, vidi, vici“, istorijos mokytoja metodininkė Danutė Eitmantienė;
  • „Aplinkos ir gaiviųjų gėrimų įtaka žmogaus gyvenimui“, chemijos vyresnioji mokytoja Loreta Dukauskienė;
  • „Tyrinėk, atrask, bandyk“, fizikos vyresnioji mokytoja Violeta Šniaukštienė;
  • „Labirintas“, informacinių technologijų mokytoja metodininkė Dalia Balčiūnienė;
  • „Europa kitaip“, geografijos vyresnioji mokytoja Nijolė Šaltmerienė.

Profesinis tobulėjimas vyksta kasdien, jei mokytojas išdrįsta ir nori kritiškai žvelgti į savo kuriamą ir mokiniams siūlomą veiklą, jei jis įžvelgia trūkumus ir sėkmes, jas analizuoja ir geba kūrybiškai taikyti kitoje veikloje. Džiugu, kad kuriame, dirbame ir augame kartu su mokiniais, nes būtent tokių veiklų metu ugdomos vertybės, padėsiančios patirtinio mokymo(si) dalyviams pasiekti teigiamų rezultatų.