ALKOHOLIO SUVARTOJIMAS TARP LIETUVOS MOKSLEIVIŲ YRA VIENAS DIDŽIAUSIŲ EUROPOJE!

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo problema auga ne tik pas mus, bet ir visose pasaulio šalyse. Ypač neramina vaikų ir jaunimo priklausomybė nuo psichiką veikiančių medžiagų, kurios kelia didelį pavojų psichikos sveikatai.

Tokios išvados padarytos įgyvendinant tarptautinį projektą EDU MAP. Šio projekto komanda intensyviai dirba, kad surinktų informaciją ir parengtų vadovą, kuriame bus pateiktas išsamus, į švietimą orientuotas požiūris apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, piktnaudžiavimą jomis ir priklausomybę, daugiausia dėmesio skiriant prevencijai.

Ši knyga bus laisvai prieinama priemonė, kuria galės naudotis mokytojai, šeimos nariai, su jaunimu dirbantys asmenys, savanoriai ir įvairių nevyriausybinių organizacijų darbuotojai. Rugsėjį ji bus išleista lietuvių, graikų, turkų, suomių, austrų ir slovėnų kalbomis.

Visoje Europoje alkoholis išlieka bene populiariausia psichiką veikiančia medžiaga, kurią vartoja 15-16 metų jaunuoliai. Nuo ankstyvo amžiaus vartojant bet kokias medžiagas prastėja mokymosi rezultatai, didėja socialinė atskirtis ir dvigubai padidėja psichozės rizika.

Projekto eigą sekite http://edu-map.eu/.