Mokykla – mano antrieji namai

,,Mokykla – mano antrieji namai”. Taip pavadinome improvizuotą mokyklos gimtadienį ir jam skirtą šventinę patyriminę veiklą. Nuspręsta mokyklos gimtadienį paminėti pavavasarį, nes 1935 metų pavasarį ji buvo atidaryta. Šiemet sukako 87 metai nuo to reikšmingos datos, kurią džiugiai sutiko progimnazijos kolektyvas ir mokinių tėveliai.
       Gimtadienio  minėjimo dienos rytą  mokiniai dalyvavo protmūšyje apie ,,Kražantę” ir Kražantę, jame pakartojo ir pagilino žinias apie progimnazijos istoriją. Iškilmingų sveikinimų metu proto mūšio nugalėtojai apdovanoti saldžiomis dovanomis. Vaikai rašė linkėjimus mokyklai, fotografavosi prie šventinės sienelės, kurią sukurti padėjo M. Pobrėžienė. Fojė veikė mokinių sugalvotų mokyklos  šūkių parodėlė.
        Šventiškai papuoštame progimnazijos  kieme giedotas mokyklos himnas, bendruomenę sveikino ,,Kražantės” progimnazijos direktorė L. Simėnienė, direktorės pavaduotojos ugdymui –  R. Dovidaitienė ir J. Seselskienė, mokinių parlamento pirmininkė V. Bimbaitė, aštuntokės  K. Karvelytė, R. Steponkutė, A. Gečaitė   deklamavo eiles apie Kelmę ir Kražantę bei linkėjo gerų draugų, sėkmės ir laimės, Ž. Gaveikienė dovanojo balionus, o  nuotaikingam  šokiui visus subūrė  pirmokėliai.
       Gavę gimtadienio dovanas klasių kolektyvai  pasklido po Kelmės apylinkes nešini mokyklos vėliavėlėmis ir žygio bloknotais. Vieni pasuko prie Kražantės, kiti keliavo į sodus ir sodybas, parkus, galerijas, dar kiti išbandė jėgas  ištvermės reikalaujančiame žygyje užmiestyje. Visi šauniai keliavo, stovyklavo, bendravo ir linksminosi. Gera nuotaika ir puikus oras, draugai ir įdomios veiklos – įsimintinas, šventiškas mokyklos gimtadienis.
      Progimnazijos  bendruomenė dėkinga šventės rengėjams, dalyviams, mokinių tėveliams, visiems, kurie mintimis ir darbais buvo su ja!

Asta Stulpinienė