Erasmus+ projektas ,,Tolerance in Sports” Lenkijoje

Erasmus+ projekto ,,Tolerance in Sports ” veiklos tęsėsi Lenkijoje. Čia lenkų delegacija priėmė svečius iš Maltos, Italijos, Portugalijos, Turkijos, Lietuvos ( Lietuvos delegaciją sudarė –  Kelmės ,,Kražantės” progimnazijos mokytoja-projekto koordinatorė A. Labanauskaitė, soc. pedagogė A. Trijonienė bei penktokai – E. Kazlauskas, G. Stankūnas, I. Sungailaitė, V. Makauskaitė, E. Mitkevičiūtė).

Svečius pasitikusioje šalyje delegacijų rytas prasidėjo nuo Lenkijos mokinių šokių ir  dainų. Vėliau kiti partneriai pristatė ir savo nacionalines ar pačių sukurtas dainas. Po to vyko sportinės varžybos stadione. Net ir mokytojai traukė virvę. Atgaivino pasivaikščiojimas miške. Kurortiniame slidinėjimo miestelyje Krynicoje aplankytas žaislų muziejus. Apylinkės apžvelgtos pakilus funikulieriumi.O pats miestelis apeitas  pėsčiomis...
      Greitai ir teisingai teko atlikti užduotis ,,lobių medžioklėje” Krokuvos mieste. Reikėjo rasti tam tikrus paslėptus daiktus ar nufotografuoti nurodytą vietą. Traukiniu išvykome į Bochnios druskų kasyklas, sužinojome druskos atsiradimo-išgavimo istoriją. Darbuotojai kasyklose praleisdavo labai ilgas valandas, todėl tuneliuose susiformavo savotiškas požeminis miestas. Iki šių dienų išliko ir turistus stebina iš druskų bei akmens iškaltos prabangios koplyčios. Beveik viskas jose iškalta iš akmens bei druskos: altoriai, Jėzaus gimimo ar Paskutinės vakarienės scenos, šventųjų veidai. Net prabangūs šviestuvai – ir tie sukonstruoti iš druskos. Panašus į Vilniaus valdovų rūmus pasirodė Krokuvos Vavelis – karališkoji lenkų ir lietuvių valdovų pilis. Ne kartą restauruota, su atkurtais interjerais. Šiuolaikinis Vavelis dabar gerokai kitoks nei Jogailos laikais. Tramvajumi nuvykome į batutų parką, o vėliau žvalgėmės į Krokuvą iš laivo.
      Viešnagė Lenkijoje baigėsi iškilminga vakariene, diplomų, dovanų įteikimu, karaoke, šokiais ir palinkėjimu susitikti projekto uždaryme Turkijoje.

Vakarė Makauskaitė Kelmės,,Kražantės”progimnazijos, 5b klasės mokinė