POZITYVIOS MINTIES GALIA

Pradėk dieną pozityviu teiginiu“, - tokia mintimi kviečia Kelmės „Kražantės“ progimnazijos neformaliojo ugdymo būrelio „Pažink save“ dalyvės. Vienoje iš progimnazijos erdvių įrengtas pozityvių minčių kampelis. Centre kybo veidrodis, o aplink jį sudėliotos būreliečių pozityvios mintys, kviečiančios kiekvieną progimnazijos bendruomenės narį stabtelti, pažiūrėti į savo atspindį ir padrąsinti įtaigiu žvilgsniu, drąsia mintimi.

Pozityvios mintys įtakoją emocinę savijautą, stiprina mumyse vertę, galią. Jos keičia požiūrį į kasdienybę, tampame laimingesniais, emociškai tvirtesniais ir saugesniais. Pozityvios mintys apie save padeda pasitikėti, kurti ir prisiimti atsakomybę už savo emocinę būseną.

Mąstymas ir emocijos yra susiję tarpusavyje: emocijos padeda nukreipti elgesį ir mąstymą (pavyzdžiui, išsigandę pabėgame), mąstymas programuoja mūsų emocijas ir reguliuoja elgesį, t. y. keisdami savo mąstymą, keičiame savo savijautą ir pasirinkimus. Pozityvių minčių dėka mes tampame drąsesniais, kūrybiškesniais, smalsesniais. Pažindami save, gebame valdyti savo emocijas, dėmesingumą, tampame sąmoningesniais.

Kaip šis pozityvių minčių kampelis prisijaukino progimnazijos bendruomenės narius? Mokytojų teigimu, jis puikiai įsiliejo į progimnazijos erdves, kurdamas teigiamą mikroklimatą, žavėdamas savo jaukumu ir paprastumu. Drąsios, pakilios mintys džiugiai nuteikia tiek mokinius,  tiek mokytojus. Emocinė savijauta mokykloje puoselėjama nuolat. Pozityvios mintys mokykloje sklando visur: grožinėje literatūroje, dainų žodžiuose, vaikų piešiniuose, o dabar ir pozityvumo erdvėje. Šis kampelis, pasak mokytojų, yra geros dienos pradžia. Palabintas geromis mintimis rytas, keičia jauseną, nuteikia sėkmingai dienai. Pozityvios mintys mūsų gyvenimuose užima labai svarbią vietą. Gyvenimiškose situacijose gebėdami įžvelgti gerąsias puses, mokomės atsparumo, savęs įgalinimo. Pozityvumas skatina kurti ir veikti. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad šis kampelis patraukė bendruomenės dėmesį, gerina emocinę savijautą.

Mokiniams ši erdvė itin aktuali: sukelia diskusijas, girdimi aptarimai, linksmesni veidai. Mūsų mintys formuoja įsitikinimus, tai programa, pagal kurią sąveikaujame su mus supančia aplinka. Pozityvus požiūris keičia reagavimą, tuo pačiu gerėja tarpusavio santykiai. Drąsios, jaukios mintys, pirmiausia apie save,  padeda įveikti nerimą ir baimę. Nežeisdamas savęs, niekada neįžeisi ir kito.

Na, o tie, kurie pozityvių minčių kampelyje „baiminasi“ veidrodžio kaip atspindžio, nors akies krašteliu žvilgteli į teiginius ir juos jaukinasi.

Siūlome, išsirinkite ir Jūs sau patinkantį teiginį, kuris įkvėptų ir išlaisvintų:

• Aš esu laimingas žmogus!
  • Aš pasitikiu savimi!
  • Kiekvieną dieną aš pats kuriu savo istoriją!
  • Aš pats valdau savo emocijas!
  • Esu dėkingas už viską ką turiu!
  • Aš esu vertas savo svajonių!
  • Pagalbos prašymas yra tvirtybė!
  • Aš esu atsakingas už savo sprendimus!
  • Aš turiu galią keisti savo gyvenimo istoriją!
  • Man patinka gyventi!
  • Ir kiti...