Kelmė – Tolerancijos miestas

Lapkričio 16-oji – tarptautinė Tolerancijos diena. Šią dieną visi kviečiami labiau prisiminti, paanalizuoti tolerancijos temą, skleisti jos dvasią mūsų visų mintyse ir širdyse.

Kas metai visose šalies ugdymo įstaigose Tarptautinė istorinio teisingumo komisija Lietuvoje inicijuoja teminį Tolerancijos dienos paminėjimą suteikiant jam simbolį: nuo skėčio, dėlionės, rakto iki miesto. Organizatoriai kviečia visus analizuoti tolerancijos žodžio reikšmę, aptarti, kokioje visuomenėje norėtume gyventi.

Šiemet Kelmės „Kražantės“ progimnazijos 1-8 klasių mokiniai, pailgintos darbo dienos grupių ir MOPT socialinio vaikų dienos centro lankytojai kviečia visus pavaikštinėti jų sukurtame tolerancijos mieste – Kelmėje.

Ant progimnazijos fojė esančios baltos sienos, iš mažų kiekvieno mokinio sukurtų detalių, susidėliojo mūsų visų širdyse gyvenantis Tolerancijos miestas. Jis pilnas bendruomeniškumo, gyvybės, laisvės, meilės ir pagarbos kitiems, empatijos bei pakantumo. Jame gyvenantys žmonės laisvi, turi savo teises ir pareigas, pripažįstamas kiekvieno jų skirtingumas, kiekvienas gali būti savimi. Tik bendruomeniškume slypi – nuoširdumas, gerumas ir bendrystė. Mūsų mieste gyventi gera!

Kelmės „Kražantės“ progimnazijos socialinė pedagogė Asta Trijonienė